POdzimní výprava na pískovnu.

#2435 31. 10. 2010

Petanek: Zdarím, chystáme se v druhé polovině listopadu na 20ha pískovnu. Hloubka max 7,5 metrů. Jsou zde nějaké lavice cca z 7m do 5,5m . Chtěli by jsme používat menší rozměry koulí cca 12-16mm ovocné nebo kořeněné příchutě.

1) Chtěl jsem se zeptat, zda jsme se rozhodli pro správné rozměry/příchutě koulí a kam dle vás nejlépe nastražit nastražit montáže.

2 ) Kam dle vás nejlépe nastražit montáž a jak hodně vnadit? Počitám, že v té době se už nebudou tolik ryby futrovat, takže spíše jen PVA punčoška s peletkama a rozdrceným boiliem?

3) Jaké pelety jsou v takto chladné vodě nejlepší jak nástraha tak návnada?

Díky za pomoc, Petr.

Nikl Team

Dobrý den.

Pokud se rozhodnete lovit na pískovnách v podzimním období, jedná se ve většině případů o dobrou volbu. V hlubších partiích má voda většinou již stálejší teplotu a ryby zde potravu přijímají opravdu dlouho do zimy. Pokusíme se Vám odpovědět na Vaše dotazy.

1. Co se týká velikosti boilie, osobně bychom volili průměr 16-18mm. Voda ještě nebude natolik studená, aby ryby nebyly potravně aktivní a použitím menších kuliček by jste se mohl dostat do problémů s malými kapry a bílou rybou. Ideální volbou pro toto období bude bezpochyby boilie 3XL, které je pro nás jednička do studené vody.

2. Co se týká umístění montáže, zkusili bychom trochu experimentovat. Jeden z prutů umístit na lavici a druhý někam do hlubší vody, třeba i za lavici na spodní hranu jejího spádu do hloubky. Množství krmení je v tomto případě ošemetná záležitost, doporučujeme přidat ještě 3XL pelety které mají krátkou dobu rozpadu a kolem každé montáže cca. 20 kuliček boilie.

3. Na tuto otázku jsme již dá se tak říct odpověděli v minulé otázce. Ideální volbou jsou pelety 3XL, které jsou založeny na steném základě a tekutých atraktorech jako boilie 3XL. Pelety doporučujeme jetě před lovem zalít Boosterem 3XL a nechat nasáknout. Výrazně tak ještě zvýšíte jejich atraktivitu.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů