Jakou zvolit libráž prutu Leon Hoogendijk Black Power.

#2493 14. 11. 2010

Daniel: Dobrý den.Chtěl bych si zakoupit kvalitní kapří pruty.Začínám teprve s opravdovou kaprařinou tak proto váhám.Potřeboval bych od vás poradit.Měl bych zájem o prut Black Power.ale nevím jestli pro mě bude lepší 12ft 2,75Lb nebo zda radši 12ft 3 Lb.Jezdím na vody jako je Slezká Harta,Mušov,Šírava, atd... A příští rok bych chtěl na jezero Vrbensky.mohli by jste mi poradit jakej prut by byl pro mě výhodný na tyto vody? Hlavně at jde nasadit na ně navijáky Ultegra 14000 XSB.Děkuji za radu

Nikl Team

Dobrý den Danieli.

Pruty Leon Hoogendijk jsou pro Vás určitě velmi dobrou volbou. Jedná se o pruty s velkou silovou rezervou, které jsou vhodné pro daleké nahazování a lov velkých ryb. Mají špičkový blank, který je do 3/4 zpěvněný opleten Woven carbonem, zbývající část u špičky je potom bez opletu, díky čemuž je velmi citlivá pro zdolávání.

Dle našeho názoru je ideální zvolit testovací křivku 2 3/4lb. Prut je stále příjemný při zdolávání a má sám o sobě opravdu mnoho síly. Verzi prut s testovací křivkou 3lb budeme po dohodě s Leonem Hoogendijkem pro příští sezonu vyřazovat z nabídky. Na naše poměry jsou tyto pruty opravdu až příliš tvrdé. Člen Nikl Teamu Honza Dadák s pruty Leon Hoogendijk Black Power 12´2 3/4lb chytá při dalekých odhozech a je schopný nahodit montáž s 130gr olovem a 20mm boilie za použití vlasce o průměru 0,31mm na vzdálenost až 150m (reálně změřeno).

Pozor! Právě jsme dostali novou informaci ohledně distribuce prutů Black Power pro příští sezónu! Od příští sezóny se nebude nabízet model prutu BP 12“ 2,75 lbs. Zůstane v nabídce pouze model 12“ 3 lbs, ale s tím, že to bude původní prut s libráží 12,75 lbs. Jinými slovy. Na modelu BP 12“ 2,75 lbs bude od příští sezony napsáno 12“ 3 lbs. Nynější verze modelu 12“ 3 lbs se zruší.

Co se týká kompatibility s navijáky Shimano Ultegra 14 000 XSB. Nemusíte mít nejmenší obavy. Sedlo od Americké firmy ALPS tyto navijáky bez nejmenších problémů pojme.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů