KOlik Total Contactu se vejde na Big Baitrunner Long Cast.

#2498 15. 11. 2010

Ondra: Ahoj kluci chci se zeptat je možné navinout na shimano big baitrunner lc 600m jaký průměr monofilu je nejvhodnější jako šokový návazec co se týče pružnosti menší průměr 0,50 nebo vyšší třeba těch 70 ďekju
Dotaz k produktu: Total Contact

Nikl Team

Dobrý den Ondro.

Na naviják Shimano Big Baitrunner Long Cast je možné navinout asi 800-850m Total Contactu. Nejlepší dle našeho názoru je si nechat určitou rezervu pro dostatečné množství šokového monofilu.

Ideální bude na každý naviják navinout 750m následujícím způsobem- zakoupíte si 5 spojených cívek. Začnete jednoduše navíjet šňůru na naviják. Až budete mít na cívce navijáku navinuty 2 cívky šňůry, jednoduše začnete navíjet třetí a budete počítat množství otočení kličkou. Až se dostanete k číslu 145, jednoduše šňůru odstřihnete a druhou polovinu šňůry navinete na druhou cívku navijáku.Takto velmi snadno a elegantně rozdělíte na každý naviják 750m.

Díky rezervě Vám na navijáku zbývá ještě dostatek místa pro šokový vlasec. My nejraději používáme pro většinu případů Leon Hoogendijk Head Line 0,60mm v množství 25-30m na jeden naviják. Čím více šokového vlasce je možné na naviják namotat, tím lépe. Vždy je při lovu velkých ryb lepší mít raději vše  naddimenzované, než-li poddimenzované.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů