Je vhodná šňůra Total Contact na Tovačovská jezera?

#2499 15. 11. 2010

Michal: Dobrý den, rybařím na Tovačovské pískovně a velmi často vyvážím dosud jsem používal vlasec Celt-X.
Příští rok by jsem chtěl zkusit šnůru a chci se zeptat zda a jak dlouho vydrží všudypřítomné slávičky mnohotvárné nalepené na každém trsu trávy.
Děkuji za odpověd Michal.

Nikl Team

Dobrý den Michale.

Sami při vyvážkách již nepoužíváme jiný materiál, než Total Contact. Co se týká lovu na Tovačovských jezerech, máme zde s použitím Total Contactu také své zkušenosti. CT Carpkillers ve složení Honza Hubka a Jarda Hořejší zde letos lovili v zarostlé části hezera právě se šňůrami Total Contact a tyto šňůry zde obstály bez nejmenších problémů.

Celkově s nimi není nemenší problém při lovu na zarostlých lokalitách. Stačí je správně zvolit sestavu. Na navijákách máme pravidelně 600m Total Contactu a následně 25-30m silného monofilu Leon Hoogendijk Head Line 0,60mm. Nezaznamenali jsme za celou dobu používání jediný problém co se týká vyššího poškození šňůry nebo přímo jejího uříznutí v trávě. Velkou výhodou je navíc fakt, že při použití šňůry nemusíte vůbec šponovat, pouze srovnáte šňůru do roviny a jednoduše zavěsíte swinger bez nutnosti používání přídavných závaží atd. O záběru se dozvíte okamžitě a navíc se tím výrazně zlepší celková prezentace montáže, protože silný monofil má sám od sebe tendenci kopírovat terén. Šnůra se na rostliny po dorovnání jen lehce položí a nezapadne do nich jako vlasec.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů