Staňkovský rybník

#251 11. 8. 2009

Ondra: Dobrý den,
chystám se na týden na Staňkov,a tak bych se chtěl zeptat, zda je zkušenost z tohoto revíru?Mám připraven partikel řepku a kukuřici na zakrmení a Carptrack Aminopellets 25 mm.Dále jako hlavní boilie mám Carptrack Monster-Liver Boilie 20mm,Carptrack Osmotic Spice Boilie 20mm, a k tomu dip Amino DIP Monster 150 ml.Na panáčka mám Carptrack V-POPS - žluté 20mm,nevadí že je to stejný průměr jako potápivé boilie 20mm?Rád bych vyzkoušel obalové těstíčko Carptrack Powder 400gr+Liquid 1000 ml.Poprosím vás o radu jak nejlépe vše připravit?A zda je třeba ještě něco dokoupit,to není problém.Ještě bych chtěl tygří ořechy připravit,ale nevim kde je sehnat a jak nejlépe připravit(NHDC 65ml, to mám doma na přípravu).Předem děkuji za odpověd.

Imperial Team

Dobrý den Ondro, asi Vás zklameme, ale nikdo z nás na Staňkovském rybníku nidky nechytal a z praktických rad Vám tutíž nebudeme moci předat nic. Přesto se pokusíme Vám alespoň částečně pomoci naší úvahou. Návnady, které máte pri tuto výpravu připraveny jsou v podstatě zcela ideální volbou. Partikl, pelety i volba boilies – všechno máte vymyšleno velmi chytře smysluplně. Boilies Osmotic a Monster-Liver jsou dvě hodně odlišné receptury a je velmi chytré si k lovu připravit tyto dva druhy boilies. Obalovací těsto je obrovským hitem, který používáme rozhodně ve více než 80% našeho chytání. Obalování nástrah pomocí těsta Powder+Liquid je skvělou volbou opravdu snad ve všech situacích. Pokud si chcete pořídit rovnou větší objem těchto dvou potřebných ingrediencí, postačí Vám menší balení Liquidu. K umíchání tohoto těsta potřebujete mnohem více prášku Powder než tekutiny Liquid. Čili pro Váš účel bude stačit 300ml Liquidu a k tomu velké balení Powderu (400g). Postup míchání tohoto těsta jsme popisovali již několikrát – přesto jen ve zkratce. Odlejte si do menší nádobky cca 10ml Liquidu a postupně přisypávejte prášek Liquid. Přitom vzniklou směs stále promíchávejte a hněťte dokud nedosáhnete těsta o konzistenci připomínající rozžvýkanou žvýkačku. V této fázi je těsto nejvhodnější pro oblování Vašich nástrah.

Ohledně Vašeho dotazu na přípravu tygřích ořechů – osvědčen postup jejich přípravy je popsán http://www.nikl.cz/slovnik.php ?termin=35">zde. Pokud máte k dispozici sladidlo NHDC, můžete si oříšky upravit ještě efektivněji. Místo (nebo ideálně společně) melasy použíjte do lázně na 1kg suchých ořechů 3ml sladidla NHDC. Jeho extrémní sladící schopnost v kombinaci s melasou učiní Vaše ořechy pro kapry naprosto neodolatelné.

Pro Váš rybolov máte vše připravené a vymyšlené velmi dobře. Nezbývá než popřát hodně úspěchů a štěstí! Budeme se těšit na zprávu o Vašich výsledcích.

Návrat na přehled dotazů