Jak postupovat?

#2512 19. 11. 2010

Corty: Zdravim celý Nikl team a obracim se na vás s žádostí o radu. Minulý víkend jsem absolvoval tristní zkušenost, kdy jsem si celý týden rozkrmoval každý den dvě místa (jedno na korytě a jedno 5 metrů od potopeného stromu kde se tvořil vracák) na řece a to půl kilem C4 damson squid octopus obě místa a ještě navíc půl kilem tygřích ořechů ve vracáku.
O víkendu jsem na ně vyrazil a přišlo 8 záběrů, které ale znamenaly jen jednoho kapra na břehu. Všechny záběry přišly na boilie z vracáku, ale i přes předimenzovanou sestavu jsem ryby nedokázal otočit a zdolal jsem jen jednoho kapra 12 kg, který si to nenamířil do větví, ale na volnou vodu. Ryby nebylo možné ani vykotvičkovat. Máte nějaký nápad jak to řešit? Jak v takovém případě postupujete vy? Děkuju moc za radu.

Nikl Team

Dobrý den,

v podobných situacích postupujeme většinou tak, že se snažíme lovné místo posunout do "bezpečné" vzdálenosti, kde jsou kapři ochotni potravu stále přijímat a na zdolání máte tedy více prostoru. Vždy se snažíme lovit tak, abychom v žádném případě kaprům neublížili a zbytečně je nevystavovali riziku zamotání se zbytkem naší sestavy. I proto v podobných místech vždy používáme bezpečnostní montáže.

Dalším dobrým tipem je použití odpadávacích olov - kapr, který nebude po záseku cítit váhu olova nebude mít takovou tendenci hledat záchranu v překážkách. Případně můžete zkusit kapra po záběru nezdolávat, ale pouze nechat "na volno" odjet od vázky a po dojetí nad rybu začít zdolávat.

Jsou však místa, ze kterých není možné kapry zdolat ani v chladné vodě, kdy je jejich bojovnost většinou menší.

Přejeme hodně štěstí do dalších výprav, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů