Centurion 2000

#252 11. 8. 2009

petr: Zdravim,mam dotaz ohledne hacku Centurion 2000.Je mozne aby se hacek pri zdolavani ryby narovnaval?Jiz pri prvnim zdolavani kapra se hacek roztahl o cca 0,5cm.Zakoupil jsem tyto hacky z duvodu velke pevnosti a pri prvnim pouziti se mi stalo tohle.A to se nejednalo o zadnou trofejni rybu.Byl to kapr 6,5kg!U hacku je popisek ze se nenarovnaji a ze jsou dost pevne,proto moje otazka.Dekuji za odpoved.

Nikl Team

Dobrý den Petře,

Vaše zkušenost s háčkem Centurion 2000 je pro nás opravdu překvapující. Sami tento typ háčku považujeme za jeden z vůbec nejhouševnatějších vzorů. S háčky Centurion jsme nachytali celou řadu opravdu velkých a velmi bojovných kaprů bez toho, aby se nám někdy stalo něco podobného.

Tím ale samozřejmě nezpochybňujeme to, co se Vám u vody stalo. Drtivá většina případů zdeformování (narovnání) háčku při zdolávání ryby je způsobena nikoliv nekvalitním drátem háčku, ale špatně zaseknutým háčkem.

V případě, že se Váš háček ve tlamce kapra nezachytí správně, ale jen za okraj, hrotu, může v takovém případě i běžný tah způsobit deformaci háčku. Pokud se Vám háček nezachytí v tlamce kapra správně, budete se s tímto problémem potýkat v podstatě u všech tvarů háčků.

Řešení Vaší situace bychom viděli v revizi složení Vašeho návazce. především bychom použili vlasové rovnátko (ať už vyrobené pomocí smršťovací hadičky nebo hotové rovnátko Mouthsnagger) a také prodloužit délku vlasu tak, aby okraj nástrahy byl od obločku háčku nejméně 1,5cm. V případě, že Váš návazec upravíte uvedeným způsobem, bude velmi pravděpodobně Váš problém vyřešen.

Přejeme hodně zdaru a rozhodně budeme rádi, pokud se nám ozvete a dáte nám vědět, jestli již vše funguje tak jak má.

Návrat na přehled dotazů