Bussines v rybařině

#2542 24. 11. 2010

Dr.Horrorr: Myslím si že se rybařina stala nechutným byznisem ,,na jednu stranu vás chápu (ale ocat až pocat),, náhodně jsem přišel na ceny které máte vy a které má dodavatel například iperial baits.com začal jsem porovnávat ceny boilie u nás s cenami u dodavatele a byl jsem dost zklamaný jak nás dokážete okrádat prominte nedokážu to napsat jinak,,píšu všeobecně nejste to jenom vy ale i ostatní,,například pan Kučera který dokáže vyvařit na kilovce ccmoore víc jak sto procent,vím že to obhájíte nákladem a podobnými výmluvami ale to je jedno píšete že dokážete postavit stejný boilies jako imperial baits(podle ceny to tak vypadá,nenapsal jsem to uplně přesně,asi víte co myslím) prodáváte ho za stejnou cenu jako dovážené zboží (těch nejlepších firem)které má cenu cc 200 kč za kylo?? Zajímalo by mě co vše je obsaženo v boilie které si dovolujete prodávat za cenu(200Kč) když například váš 3xl je jednou tak dražší než prvotřídní boilie od imperial baits ,,podle mého názoru jsme to mi blbí rybáři kteří jsme ochotni přečíst blbej článek našich vzoru a dáme co koliv ,,myslím si že je čas otevřít oči a nenechat si tak srát na hlavu prominte za ten výraz ale nemyslím to špatně chci trožku soudnosti (myslím že se tím nic nezmění vždy se najde dost kupcu ale mě to opravdu vadí)děkuji za odpověd a za pochopení s pozdravem Milan..

Nikl Team

Dobrý den Milane,
Jestli si myslíte, že na rybařině neskutečně vyděláváme, doporučujeme Vám založit vlastní firmu a začít podnikat. Třeba si budete kupovat každý rok nové auto jako pan Nikl. :))

Myslíte si, že Vás okrádáme? Pojďme se tedy podívat jak Vás ždímáme...
Ano máme na výrobkách 100% a více. Představte si, že se za to vůbec nestydíme a klidně to zde přiznáme.
Milane, napsal jste dopis i do všech supermarketů, na benzínky a třeba do některých restaurací, které navštěvujete? Tyto řetězce na rozdíl od nás většinou nepracují velkoobchodně, tudíž nemusí poskytovat slevy obchodníkům a mají na všech výrobcích marži 100% a více.

Doufáme, že se Vám díky této informaci ujasní Vaše představa, že při nákupu dáváte těmto společnostem 100% a více zisku. Doufáme ale, že si nyní nepřestanete pro sebe kupovat základní potraviny a ošacení...
Jeli někdo výrobce a velkoobchodník, musí mít na produktech větší procentuální prostor pro maloobchodní slevy a jiné náklady. Což je v součtu 100% a více. Vaše rozhořčení je způsobeno pouze neznalostí v obchodování.
Možná Vás rozčiluje proč se u některé firmy dá koupit boilies za 200,- Kč a u jiné za 500,- Kč.
Co Vám na to máme napsat?
Zkuste napsat do Ferrari, proč neprodávají jejich auta za cenu Dacie, i když je to pořád auto.
Zkuste napsat třeba výrobcům keramiky, proč prodávají některou dlažbu za 1600,-Kč, když jinde se dá koupit jiná dlažba za 300,- Kč Pořád je to dlaždička a koupelnu si přeci obložíte oběma dlažbami.

Nyní k další odpovědi. Nesrovnalosti mezi cenami některých zahraničních výrobců a cenami v tuzemsku jsou způsobeny špatnou obchodní politikou dotyčných zahraničních firem. Nelze mít stejné doporučené ceny jako u nich.
Na výrobcích je malý finanční prostor pro poskytování všech slev. Proto se musí cena u nás navýšit. Nejprve musíte poskytnout slevu pro naše maloobchodníky. Nemůžete však počítat, že dáte slevu jen obchodníkům a zbytek je pro Vás. Taky musíte zaplatit dopravu, (u těžkého krmiva Vám
dokáže doprava zatížit výrobek až 15%).

Dále musíte platit sklad, kancelář, atd. Musíte platit energie. Musíte platit zaměstnance. Musíte za ně odvádět odvody. Musíte investovat do reklamy. Některé věci musíte balit do svých obalů, takže investujete do obalů a etiket. Musíte mít testery. Musíte sponzorovat závody a myslet na další investice.

Po těchto nákladech Vám něco zbude, aby jste zaplatil sociální a zdravotní pojištění. A kde jsou peníze
které by jste měl vydělat? Kde jsou peníze na rozvoj firmy? Taky musíte opět nakupovat nové zboží. Poslední drobnost (vážná věc). Co zima? Musíte platit dál všechny výše jmenované náklady přestože už kšefty neděláte. S tím vším musíte počítat a to vše se odráží v ceně rybářských výrobků. Je to pořádná
honička uživit se v rybařině.

Pak napíšete Vy, že Vás okrádáme. Jste dobrej :))

Milane, u některých zahraničních firem lze doporučená cena dodržet, u jiných ne. Prostě tak to je. Nepište nám prosím už takovéto dopisy, když nemáte tušení o co jde. Vy vidíte provizi 100%, ale ostatní náklady už ne.
Opět Vám můžeme napsat jen sarkasmus. Zajeďte si do CC Moore nebo Imperialu, požádejte si o nákupní ceník a vyrazte do našich maloobchodů. Hlavně nezapomeňte dodržet zahraniční doporučenou cenu. Upřímnou soustrast, právě jste zkrachoval.
Nikde nepíšeme a nesrovnáváme naše boilies s konkurenčními výrobky. Tuto pasáž jste napsal opět nevhodně.
Filozofie společnosti Nikl je založená na vysoké kvalitě vyráběných boilies a jiných výrobků. Abychom měli opakované a dlouhodobé úspěchy, musíme na kvalitě velmi dbát a s kvalitou je sloučená i vyšší cena.

Za cenou našich výrobků si stojíme a nestydíme se, že jsou dražší. (opět by se dal použít příklad Dacia vs. Ferrari a spoustu dalších).
Některé výrobky jsou dražší než od zahraničních firem, ale jsme si naprosto jisti, že jsou na světové úrovni.
Boilies za 200 Kč. Co Vám odpovědět? Jsou firmy, které prodávají boilies za 100,- Kč. Myslíte, že na tomto boiliesu mají provizi 30%? Nebuďte blázen. Mají na tom 100% a více. Schválně se těchto výrobců zeptejte, co v boilie je.

Články. Ano téměř v každém článku, nebo videu je reklama na nějaký výrobek. Milane, jak máme na určitý výrobek upozornit než v článku, videu, nebo pomocí fotoseriálu? Ty blbý články Vás také často učí lépe chytat ryby. Pomocí těchto blbých článků prozrazujeme různé vychytávky, které se nám osvědčily a které pomůžou i rybářům.


Milane, omlouváme se za některé odpovědi, ale ruku na srdce - na Vaší otázku jsme odpovídali ve stejném duchu, který jste zvolil i Vy.

Doufáme, že po této odpovědi jste některé věci pochopil. Snad se Vám nyní články budou číst lépe, bude se Vám lépe nakupovat a bude se Vám lépe chodit na ryby.

Jestli ne, najděte si jiného koníčka. Jinak budete pořád nas..... :))

Za kvalitu musíte zaplatit. Jestli Vám to vadí, kupujte si levné výrobky. 

Přejeme pěkný den, Nikl team

 

paonm

Návrat na přehled dotazů