Jaký průměr vlasce použít při lovu velkých ryb?

#2543 25. 11. 2010

Michal: Dobrý den jmenuji se Michal Urban.
A nejsem si jistý jesli průměr tohoto vlasce 30mm.Vidrží 22kilového kapra.
Myslím si že 32mm.Bude jistější.
CHtěl bych poradit.Prosím odpověstemi,
na můj email:ur.misa@seznam.cz
DěKUJI....
Dotaz k produktu: ION POWER REFLECTOR LCS 0,309mm 11,90kg 600mt

Nikl Team

Dobrý den Michale.

Váš dotaz je položený taktrochu zvláštně, pokusíme se ale obsáhnout celou problematiku.

Zásadním faktem je, že většina výrobců neudává na vlascích pravdivé údaje o jejich nosnosti. I tak ale existují vlasce uzlově pevnější nebo slabší.Co se týká Reflectoru, je to vlasec s velmi dobrou uzlovou pevností, proto je to jistě dobrá volba.

Zpět ale k Vašemu dotazu. Při lovu velkých ryb je třeba dbát na to,a yb vaše vybavení bylo spíše naddimenzované, než poddimenzované. To samé se potom týká samotné volby kmenového vlasce. Pro lov opravdu velkých ryb- jako Vámi zmiňovaný kapr 22kg, doporučujeme použít vlasec natolik silný, jak jen Vám situace dovoluje. Pokud nepotřebujete nahazovat daleko, zvolte průměr 0,35mm a více.

Na druhou stranu. Pokud budete používat kvalitní vlasec a správný uzel při spojení s šokovým vlascem, téměř nikdy se Vám nestane, že by Vám při zdolávání vlasec prasknul v tahu. Pokud budete zdolávat rybu s citem, je to téměř vyloučeno. K přetržení kvalitního vlasce dochází většinou až při opravdu enormním zatížení- např. při lovu v závadách, kde musíte kapra velkou silou udržet.

My bychom Vám pro lov opravdu velkých ryb doporučili námi výborně prověřený vlasec Mack2 C-MAx line nebo naprostou špičku na trhu- Leon Hoogendijk Black Power.

S pozdravem Nikl team.

 

Návrat na přehled dotazů