Jezero cassien

#256 12. 8. 2009

Vašek: Dobrý den,
Chtěl bych poradit ohledně jezera Cassien. Chystám se tam vyrazit příští rok ale rád bych věděl, jestli je potřeba nějaká rezervace, domluva míst,zakoupení povolenek atd.našel jsem spoustu článků ale nikde jsem bohužel nenašel tyto info. Ještě se chci zeptat, jestli se chytá na 2 nebo 3 pruty a kolik stojí týdenní povolenka. Moc děkuji za odpověď popř. nějaké další rady od Vás. Vašek.

Nikl Team

Dobrý den Vašku,

jezero Lac du Saint Cassien je státní vodou, nikoliv soukromým revírem. Tato svým způsobem dnes již „kultovní“ lokalita je pravděpodobně nejznámějším jezerem ve světě kaprařiny. Rezervace lovných míst na jezeře není nutná. Praxe na březích Cassienu je taková, že si zkrátka sednete na jakékoliv místo, které je volné a líbí se Vám. V určitých obdobích roku (především na jaře) se ale stává, že se party kaprařů na některých populárních místech střídají podle domluvy tak, že je prakticky nemožné se na tato místa dostat. Nikdy se ale nestane, že byste po příjezdu na Cassien nenalezl žádné volné lovné místo. Povolenky k lovu koupíte buďto v restauraci na břehu jižního ramene nebo v Optice (obchodu z brýlemi) naproti nedalekého nákupního centra. Kohokoliv se na místě zeptáte, rád a ochotně Vás nasměruje správným směrem. Na Cassienu se chytá na 4 pruty )jako na všech státních vodách ve Francii). Povolenku koupíte buďto 14ti denní za cca 30 Eur, nebo roční za cca 60 Eur.

Cassien je pro všechny kapraře velkou výzvou. Vodu s takto silným kouzlem budete hledat jen velmi těžko. Pokud se rozhodnete na Cassien vyrazit, uvidíte, že Vás tato nádherná lokalita velmi rychle doslova očaruje. Hodně štěstí!

Návrat na přehled dotazů