Zvýšení odolnosti vysušeného boilies?

#260 13. 8. 2009

Aleš: Dobrý den chtěl bych se zeptat jak zamezit rozpustnosti boili,které je vysušené na kámen ale ve vodě nevydrží déle jak 20h.děkuji

Nikl Team

Dobrý den Aleši, Váš problém s nedostatečnou výdrží nastraženého boilies, které je přitom na kámen vysušené je velmi zajímavý. V zásadě jsou dvě možnosti, čím to může být způsobeno.

1, Vaše boilies je svým složením rozpustné a rozpadá se velmi rychle. Ihned jak vysušená kulička do své struktury natáhne vodu, začne se postupně rozpadat a rozpouštět. Teplá voda v letním období tomu napomůže, a tak po 20ti hodinách Vaše nástraha zmizí z vlasu.

2, Vaše nástraha je vystavena enormnímu tlaku nechtěných malých ryb, které soustavně atakují nastražené boilies a ukusují z něj malé kousky do té doby, dokud jej nezlikvidují úplně. Typickými vetřelci, kteří umí takto potrápit jsou cejni, sumečti američtí a raci.

Třetí možnost je samozřejmě kombinace bodu 1, a 2, Ať už je Váš problém způsoben kteroukoliv možností, elegantním řešením pro Vás bude navlečení ochranné sršťovací trubičky http://www.nikl.cz/p501-rap-it-ochrana-nastrahy.php ">Rap-it, kterou ochrání svou nástrahu jak před příliš rychlým rozpadem, tak pře útoky drobných ryb.

Ať tato zvláštní vychytávka působí sebevíc zvláštně, věřte, že skutečně funguje a dopomohla nám k řadě krásných ryb. Rozhodně doporučujeme její vyzkoušení. Ať je Váš problém způsoben čímkoliv, tímhle ho spolehlivě vyřešíte! Hodně štěstí!

00260_rap-it.jpg


Návrat na přehled dotazů