Jak na D5

#2614 10. 12. 2010

Richard Vávra: Dobrý den,

po dlouhém hledání na internetu, čtení recenzí a doporučení od kamarádů jsem si pro mou další rybáskou kariéru vybral Vaši firmu. Chci se začít věnovat lovu velkých kaprů na Pálavě. Hlavně na Dyji 5. Vím, že Pálavská jezera skrývají hodně velkých ryb a mají velký potenciál. Chci tam jezdit hlavně koncem srpna a začátkem září. První dotaz je. Chci chytat pouze na odhoz. Nechci porušovat pravidla a takto chycený kapr bude pro mne mít daleko větší cenu než kapr chycený z vyvážky. Mé zvolené místo bude na schodech u Strachotína. Můžete mi poradit jestli to má smysl zde chytat na odhoz a pomýšlet na nějakého lepšího kapra? Dále se chci zeptat jakou taktiku krmení pro tento způsob lovu mi můžete doporučit a které boilies z Vaší dílny bude nejvhodnější? Mám čas na maximálně 3 dny lovu.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Richard Vávra

Nikl Team

Dobrý den Richarde,

lov na D5 z odhozu bude zpři dodržení několika základních pravidel jistě úspěšný. Jedním z nejdůležitějších faktů bude, aby ve Vaší bezprostřední blízkosti nikdo nezavážel. Ruch na vodě a natažené vlasce rozhodně na této lokalitě vyplaší kapry mnohem dál, než budete schopný nahodit.

Druhým faktorem bude vítr. Pokud budete chytat na odhoz, rozhodně Vám doporučíme orientovat se na této nádrži podle větru. Je to sice 100x ohrané pravidlo, ale opravdu zde platí. Při tom největším větru se dají i opravdu velicí kapři chytat velice blízko (i zde bude částečně hrát výše uvedená rada).

Několik našich kamarádů zde chytá z odhozu a nemůžou si vynachválit lov s pletenými šňůramy. Pro lov z náhozu na D5 má pletená šnůra perfektní předpoklady. Jednak je možné s ní dohodit o něco dál než s vlascem o průměru 0,30mm (který vzhledem ke své malé oděruvzdornosti není pro lov na Mušově moc vhodný) a skvělé oděruvzdornosti, kterou oceníte při zdolávání velkých ryb. Dno Mušova je opravdu na některých místech (a obzvlášť na frekventovanějších místech jako jste si vybral).

Co se týče krmné taktiky, bude velice záležet na počasí a ročním období. Ze zkušeností přímo načich testerů Vám však můžeme prozradit, že se nám zde v posledních letech osvědčila vždy stejná taktika - minimální krmení (5 - 20 kuliček - čím více, tím větší prostor) a použití velmi malých nástrah (16 - 18mm, případně panáček podobných průměrů).

Tato taktika je pro Vás navíc vhodná i proto, že pokud lovíte na odhoz, není takový problém chytat s menšími atraktivními nástrahami, které občas přilákají i menší rybu.

Co se týče návazců. perfektně zde funguje helikoptérová montáž a kratší tuhé návazce s háčky velikosti 6 a menší.

S touto taktikou nachytalo spousta našich kamarádů nebo testerů ať už ze břehu či z lodi na odhoz velice pěkné ryby.

Ohledně zvolení ideální nástrahy a návnady si zde nejsme příliš jisti. Opravdu na D5 funguje prakticky veškeré námi nabízené boilie, alespoň podle toho, jaké nám chodí od zákazníků zprávy. Kdybychom měli vybrat dle nás nejlepší boilie na D5, byl by to pravděpodobně Food Signal, Mojito, 3XL a C4 SQ nebo Damson SO. Tyto nástrahy si každý rok připisují na konto mnoho velkých kaprů z D5.

Nedávno na D5 ulovil náš tester David Marysko perfektního šupináče 20kg - na boilie Mojito obalené Odkopanou selkou - novinkou pro příští sezonu. Toto těsto bude náš velký favorit při pokusech o velikána z D5.

Přejeme hodně štěstí,

Nikl team

Návrat na přehled dotazů