Jak navázat háček Longshank Nailer?

#265 14. 8. 2009

Michal: Zdravím "Nikl teame", prosím o radu s háčky Longshank. Jde mi o to jakým zbůsobem doporučujete jejich uvázání - zda klasickým bezuzlovým vázáním, nebo soudkovým uzlem "pouze za očko háčku" a poté háček doplnit o vlas, kroužek a gumové zarážky.? Dále jaký zhruba doporučujete "krok" mezi háčkem a samotnou kuličkout - jak v případě použití pouze potápivého boilie tak " na panáčka". Má velikost boilie vliv na délku kroku? Jaký?

Díky za odpověď a ať se Vám daří.

Michal

Nikl Team

Dobrý den Michale,

Háčky Longshank Nailer vážeme třemi hlavními způsoby. Každý máme oblíbený svůj styl vázání a můžeme potvrdit, že oba fungují perfektně.

1, Navázání stylem Blow-back rig. Tedy bezuzlové navázání, kde je ke vlasu přivázán jezdící ocelový kroužek navlečený na dlouhém raménku háčku. Tímto způsobem vážeme háčky Longshank v případě, že koncovou část návazce tvoří jemná pletená šňůrka.

2, Sestava s vlasem uvázaným ke kroužku, který jezdí po raménku háčku mezi dvěma silikonovými stopery. Přímo pro tuhle situaci je určená sada Ring kit, která obsahuje i kroužky i stopery. V tomto případě můžete háček navázat bezuzlovým uzlem s tím, že zkrátka ustřihnete část šňůrky, která normálne plní funkci vlasu. Je však ale samozřejmě možné použít i obratlíkový uzel Grinner. Tento způsob vázání je využitelný u všech typů návazcůvých materiálů. Ať splétaných či monofilních.

3, Klasické bezuzlové vázání. V případě, že chcete rybařit s tuhým návazcem například z fluorocarbonového monofilu, můžete Longshank uvázat klasickým bezuzlovým způsobem s tím, že vlas Vám bude tvořit přímo monofil. V tomto případě je ale opravdu lepší doplnit háček kouskem smršťovačky. Vlasové rovnátko dobře upraví úhel, pod kterým vychází vlákno fluorocarbonu očkem háčku a nedojde tak k jeho přehnanému odstávání.

Co se týká vzdálenosti nástrahy od obloučku háčku – to je téma nekonečných debat mezi kapraři. Nám se ale obecně osvědčují spíše delší vlasy. Dobrým středem je vzdálenost okolo 1,5cm od obloučku háčku.

To, jestli chytáte s potápivým boilies nebo panáčkem není podstatné- na délku vlasu tohle nemá vliv.

S větší nástrahou je lepší délku vlasu prodlužovat, aby nástraha nezakryla háček když jde „do tuhého“ a kapr se snaží vyfouknout nasátou nástrahu z tlamky.

Přejeme hodně úspěchů s Longshank Nailers!

Návrat na přehled dotazů