Co použít na místo olověnky do čisté vody ?

#266 14. 8. 2009

Vašek: Dobry den chtěl bych se zeptat co použít na místo olověnky do čisté vody.
Jaky použít Flurokarbon.Co od jaké firmy.S čím máte zkušenosti,dnes je toho na trhu taková spousta,že člověk neví co si vlastně má vybrat.
Předem vám moc děkuji za odpověd.

Nikl Team

Dobrý den Vašku,

na místo nástavce z olověné šňůrky se nám skvěle osvědčuje metrový nástavec ze silného oděruvzdorného fluorocarbonu. Pro tento účel byl firmou Carp´R´Us vyvinut nový typ Clearwater fluorocarbonu v nosnosti 50lbs. K dispozici jsou jednak hotové fluorocarbonové nástavce v délce 90cm v různých variantách.

V případě, že používáte bezpečnostní závěsky Snag clip CRU, je pro tuto sestavu určen nástavec http://www.nikl.cz/p496-ring-leaders-fluorocarbonovy-nastavec-50lbs.php ">Ring Leader – (k dispozici ve variantách 30 a 50lbs). Zakončení 5mm kroužkem přesně pasuje na bezpečnostní závěsku.

Pokud chcete použít klasické závěsky, například Lead clips od Kordy, jsou pro tuto sestavu určené fluorocarbonové nástavce http://www.nikl.cz/p884-clearwater-speed-leader-92cm.php ">Speed leader. Ty jsou zakončeny fantastickým Gizmo obratlíkem, který umožňuje rychlou výměnu návazců a opravdu přesně pasuje do tělíčka závěsky Korda.

Chcete-li použít jakoukoliv jinou sestavu, především při vyvážení nástrah pomocí člunu – například montáž s odpadávacím kameny na gumičce, nabízíme nástavce http://www.nikl.cz/p883-clearwater-leader-183-cm.php ">Clearwater leader 183cm, který je speciálním svařeným očkem opatřen jen na jednom konci, zatímco druhý konec je volný a můžete si na něj uvázat jakýkoliv obratlík, který potřebujete.

Další možností je pořídit si přímo větší námot http://www.nikl.cz/p882-clearwater-shockleader.php ">Clearwater Shockleader 50lbs. Jedná se o totožný materiál, ze kterého jsou vyráběny výše uvedené nástavce, v této formě pouze nabízen v ekonomickém 30m balení. Cena tohoto produktu je sice poměrně vysoká, ale pokud vezmete v úvahu, že se nejedná o obyčejný vlasec, ale o speciální materiál, kterým nahrazujete olověnou šňůru, zjistíte, že tato varianta nástavce je nejen o hodně lepším materiálem, ale také levnějším.

Navíc je z tohoto 50lbs možné vázat také samotné návazce – ať už celkově ztužené nebo kombinované, které se Vám osvědčí i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Snad jsme Vám pomohli zorientovat se v této oblasti. Přejeme hodně úspěchů a šťastný lov!

00266_ring-leader.jpg


Návrat na přehled dotazů