Kolik vajec do mixu?

#2662 23. 12. 2010

Jan Šrámek: Koupil jsem si tento mix a na oba
lu tohoto mixu bylo napsáno že kompletní návod k výrobě boilíes i s doporučenými recepturami najdu uvnitř balení.Po otevření jsem nic nenašel.Opravdu stačí pouze 18 vajec na 2 kg směsi nebo musím přidat i jiné směsi abych dosáhl spojení a potom udělal těsto.Jsem ve výrobě boilie úplný amatér.Proto vás prosím o radu.Děkuji Jan Šrámek.
Dotaz k produktu: Ocean Secret boilie mix

Nikl Team

Dobrý den,

velice záleží na velikosti vajec a množství dále přidaných tekutých atraktorů. Schválně uvádíme raději nižší počet vajec, aby se rybářům následně nestávalo, že použijí vajec a tekutých atraktorů moc a nebudou mít mix nakonec čím dohustit.

Proto volíme opačný postup - 18 vajec na 2kg mixu by při standardním dávkování tekutých atraktorů mělo většinou stačit. Pokud Vám ale zbude suchý mix a konzistence těsta bude ideální, rozhodně není nejmenší problém přidat další vejce a zbytek suché směsi do těsta zapracovat. Stejně tak můžete přidat trochu vody, oleje nebo tekutou potravu.

Zkrátka doporučujeme začít s menším množstvím vajec (obzvláště pokud máte 2kg kyblík mixu a neměl by jste při "předávkování" tekutou částí čím mix dohustit, aby šel správně zpracovávat).

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů