Jak v říjnu na Novomlýnské nádrže?

#267 14. 8. 2009

Jaromír Kučera: Dobrý den. začátkem října se chystám na deseti denní výpravu na Novomlýnské nádrže. Zajímalo by mě, jaké boilie a velikost bych měl použít a kterou z nádrží mi ste mi doporučil?
Novomlýské nádrže jsem nenašel v soupisu revírů Českého rybářského svazu. Zajímalo by mě, zda mi postačí celosvazová povolenka nebo se musí platit na Nových mlýnech nějaké hostovačky?
Předem děkuji za odpověď
S pozdravem Jaromír Kučera

Nikl Team

Dobrý den Jaromíre,

jezera pod Pálavskými vrchy jsou jednou z nejlepších lokalit pro lov kaprů v České republice. V soupisu revírů Českého rybářského svazu je nalézt nemůžete, protože spadají pod Moravský rybářský svaz, který je samostatně hospodařícím subjektem, spravujícím lokality na Moravě. Revír tvoří soustava tří jezer označené Dyje 5, 6 a 7. Jezera Dyje 5 a 7 jsou zahrnuty ve svazových revírech a platí na nich povolenka Moravského rybářského svazu, revír Dyje 6 je vyjmut ze svazových revírů a zvláštní povolenky na něj vydává Rybářství Pohořelice, které na něm hospodaří samostatně.

Pro Vás je však důležité to, že povolení k rybolovu na všechny tři jezera si můžete zakoupit přímo ve zpracovně ryb Rybářství Pohořelice, která se nachází přímo na břehu jezera Dyje 6 – přesně tady – GPS souřadnice Loc: 48°52'59.519"N, 16°36'0.422"E . Prodej povolenek tam má na starosti paní Janíčková, která je tam denně od 5.00 – 15.00. V případě, že přijedete po 15té hodině, je potřeba se s ní individuálně domluvit a zajet za ní pro povolenku do Strachotína domů.

Telefon na paní Janíčkovou je 777 683 237.

Co se týče vhodného boiliespro lov na Mušovských jezerech – na všech 3 nádržích vykazují fantastické výsledky naše osvědčené boilies 3XL, Mojito či o něco selektivnější C4 Damson/Squid&octopus či Food Signal.

Velikost boilies na Mušovská jezera zvolte 21mm a 24mm a zkoušejte. Někdy ryby lépe berou na 1 kuličku 24mm, někdy je nejproduktivnější nástraha ze dvou 21mm kuliček.

Snad jsme Vám s Vašim dotazem pomohli poměrně vyčerpávajícím způsobem. Přejeme spoustu krásných zážitků pod Palávskými vrchy a budeme se těšit na případnou zpětnou odezvu a zprávu o Vašich rybářských úspěších!

Návrat na přehled dotazů