Jak začít s lovem kaprů, krátkodobé vycházky

#271 16. 8. 2009

Jirka: Dobrý den, hned na úvod se přiznám že nejsem kaprař, k lovu ryb jsem se vrátil po několika letech. A většinu letošního roku vláčím. Ale kapři a větší ryby mě také baví a výbavu kterou jsem si pořídil bych rád upotřebil. Momentálně si zkouším návazce a hledám možnosti jak na kapra vyzrát. Chtěl bych se zeptat na nějaké tipy na boilies, pelety, kukuřici, které se dají využít při krátkých rybolovech. K vodě chodím rekreačně a na celodenní výpravy nemám čas. Jde mi o lov i menších kaprů. Pokud je něco i mimo zmíněné tak může být i to. Cenově to nemusí být to nejdražší, ale pokud se to vyplatí tak i to mě bude zajímat. Děkuji za odpověď

Nikl Team

Dobrý den Jirko,

v případě, že máte k lovu kaprů jen velmi omezený čas, ale přesto velkou chuť si zarybařit, je potřeba být při lovu aktivní a udělat všechno proto, abyste kapry lokalizoval, zaujal a následně vydráždil k záběru.

Toto téma je rozsahem odpovídající menší knize a navíc jsme v minulosti v Poradně zodpovídali velkou řadu v podstatě identických otázek.

Tady si projděte dotaz v otázce č. 68.

Zde se mrkněte na otázku číslo 124, 130 a 132.

Tady se podívejte na dotaz 218.

Proto si dovolíme Vás pouze odkázat na některé z nich. V našich starších odpovědích bezesporu naleznete spoustu podnětných myšlenek, rad a skvělých tip, které Vám ulehčí cestu k ulovení kaprů.

Návrat na přehled dotazů