Je možné upravit hrazdy stojanu Carp Alu do vějíře?

#2736 9. 1. 2011

honza: Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli se daji hrazdy na Rod Pod CARP´ALU upravit,tak aby byly pruty umisteny do vějíře,nebo upravit pro lov na 3 pruty?jde mi o stabilitu stojanu při nerovnoměrném rozložení váhy prutů.
Děkuji

Nikl Team

Dobrý den honzo.

Nad odpovědí na Váš dotaz jsme se rozmýšleli delší dobu a se stojanem jsme si při tom také hráli. Uložení prutů vějířovitě ve stojanu je velmi populární záležitostí poslední doby. My však v tomto uložení neshledáváme popravdě žádnou velkou výhodu a spíše tím dopomáháte k instabilitě celé sestavy.

Carp Alu je konstrukčně výborně řešený a bez problémů vhodný pro lov se 4mi pruty. Jeho velkou předností je navíc jeho váha, která je i přes robustní řešení velmi nízká.

Vaší úpravě jej ale podrobit nedoporučujeme, protože si nejsme jisti jeho následnou stabilitou. Stojany s panoramatickými hrazdami totiž obvykle váží 2x-3x více, právě kvůli zajištění dostatečné stability.

Carp Alu je ale dle našeho názoru špičkový stojan, který Vás nezklame ani v náročných situacích při své originální konstrukci.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů