Lov na delší vzdálenost s vlascem Black Power Nylon.

#2741 10. 1. 2011

Ondra: Ahoj kluci mam na cívce Black Power Nylon a chtěl bych k němu dát šokovku bojím se toho že by se kapři vyřezali kvůli tuhosti Black poweru a chtel bych tento vlasec použít na bahně i písku proto mám v plánu dát si tam tak 15metrů vlasce Millenium Tete Ligne (Head Line)a na konec dát Snag Clip system - hotovou montáž 50lb k vázkám a 30lb na volnou vodu a poté pokračoval Stiff Combi Linkama k tomu kocový návazec je to použitelné na bahno i písek?přidal bych také zadní olovo jelikož budu chytat tak ve 150metrové dálce jestli bude možné vlasec dopnout s Backleadem tak aby byl vlasec přizemi a řádně vypnutý tak aby dobře signalizoval záběr?
ještěbychch potřeboval poradit jaký háček použít při lovu ve vázkách je toho až moc ale spoléhám na vás že to zvládnete. :-) Ďíkas.

Nikl Team

Dobrý den Ondro.

Pokusíme se Vám odpovědět co nejpřesněji a co nejobsáhleji.

Nejprve k dotazu o tuhosti vlasce vs. vyřezávání ryb. S Vlascem Black Power Nylon jsme lovili opravdu velmi často a můžeme Vás ubezpečit, že má stále dostatečnou průžnost, aby jste kvůli němu ryby nevyřezával. Při správném a citlivém zdolávání nebudete v žádném případě vyžezávat ryby ani při použití pletené šňůry jen s minimem silného monofilu na jejím konci. Navíc pokud použijete odpadávající olovo ve Snag clipu, neměl by se vyskytnout naprosto žádný problém.

Vámi uvedená sestava je v naprostém pořádku. Co se týče použití Inteligent backleadu, určitě Vám koncovou montáž lépe zamaskuje, ale mějte na paměti, že v případě, že budete vlasec hodně šponovat, stejně bude mít tendenci se zvedat nade dno. U tohoto vlasce při lovu na 150 metrů není v žádném případě nutné žádné velké šponování. Díky jeho nízké průtažnosti je mnohem efektivnější  použít lehčí swinger a mít hlásiče nastaveny na střední cítlivost. S lehkým swingerem a méně prošonovaným vlascem - jen dobře srovnaným- se dozvíte o záběru dříve.Tato sestava je bez problémů vhodná jak pro lov na bahně, tak na písku. Pokud budete montáže vyvážet (což předpokládáme při lovu na 150m vzdálenost) položte backlead asi 20m od montáže. Ideální ji tak zamaskujete.

Co se týče volby háčku pro lov ve vázkách, ideální bude zvolit F.Cranked hook č.6 s Mouthsnaggerem a ring kitem, nebo Centurion č.6 či Anti Snag Hook č.6 doplněné o Mouthsnagger. K těmto háčkům můžete mít naprostou důvěru. V žádném případě Vás nezklamou ani v těch nejtěžších podmínkách.

S pozdravem Nikl team.

 

 

Návrat na přehled dotazů