2,75 nebo 3lb?

#2791 18. 1. 2011

Honza: Dobrý den, má otázka tu byla již asi zodpovězena, ale už jistou chvíli se poohlížím po tomoto proutku, však má otázka zní, budu odhazovat max 90g olova do vzdálenosti 80m +- jinak navštěvuji revíry kde mi stáčí 50g - 70g a na 100m a ptám se zda bude lepší 3lb nebo ta 2,75lb tady mě spíše vykolejilo to, jak zde o něm píšete, že je měkký tak aby ta 2,75 nebyla zase moc taková "žvejka" . Předem děkuji za odpověď o omlouvám se Leonovi, že jsem prut nazval "žvejkou" je to čisté přirovnání.

Nikl Team

Dobrý den Honzo,

při výběru prutu opravdu velmi záleží na Vašem osobním pocitu. I když se domníváme, že 2,75lb verze prutu Basic Instinct bude pro Vaše účely naprosto ideální, když si sám vezmete prut do ruky, může se Vám mnohem více zamlouvat prut s testovací křivkou 3lb. Proto je vždy u prutů a podobného vybavení nejlepší předem výrobek zkusit a osahat.

3lb verze tohoto prutu rozhodně není nijak přehnaně tvrdá, je to stále velmi citlivý prut s dostatečnými silovými reservami pro případ, že by jste někdy chtěl lovit s těžšími olovy, nahazovat dál atd. V podstatě můžeme říci, že se jedná o univerzál, se kterým pokryjete velmi mnoho situací u vody.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů