Závody na asuánu

#2793 18. 1. 2011

Petr Hvězda: Dobrý den chtel bych vas poprosit o radu. Chystame se s tatou v květnu na 24h závody na nádrž Asuán. Budeme chytat na 4 pruty a tak bych chtěl poradit s výběrem krmení včetně dipů atd. Pak bych potřeboval poradit k tomu strategii krmení a volbu koncových montáží. Děkuji vám předem za odpověd.

Nikl Team

Dobrý den Petře,

na závody Vám určitě doporučíme boilie 3XL či Noční Můru s příslušnými dipy a těsty. Velmi dobře budou určitě fungovat také pelety 3XL nebo Noční Můra, případně Hybrid pelety. I kapří bombony nebo jiné atraktivní plovoucí boilie je na závodní rybařinu perfektní volba.

Strategie krmení se dá poradit velmi těžko. Bude velmi záležet na Vašem lovném místě a kapří aktivitě. Pokud vylosujete nadějné místo a kapři se zde budou vyskytovat, může být trefou do černého masivní krmení, kterým ryby na místě bezpečně udržíte. Pokud však budou kapři méně aktivní nebo jich ve Vašem lovišti bude zrovna méně, je často lepší volbou používat menší množství velmi atraktivních návnad soustředěných do jednoho místa (například pomocí PVA materiálů).

Koncové montáže pro závodní rybolov doporučujeme tak jemné, jak jen to půjde vzhledem ke zdolání silných ryb. Háčky velikosti 8 - 12 na 15ti liberní šňůrce či uvázané na tenkém vlasci (0,20 - 0,30mm) a lehčí olůvka jsou naši volbou číslo 1 pro závodní chytání z odhozu a lovu kaprů všech velikostí.

Přejeme hodně štěstí do závodu a šťastnou ruku při losování, Nikl team

Návrat na přehled dotazů