maskování montáže u dna

#2856 30. 1. 2011

Pavel: Dobrý den, chci se zeptat jak docílim toho aby od olova směrem k prutu vlasec ležel na dně. Popř. Jaký material mám zvolit. Děkuji

Nikl Team

Ahoj Pavle, možností je hned několik a vše záleží na konkrétní situaci, v které se právě nacházíš. Jako první variantu můžeme doporučit backleady (zadní olova). Těchto vymožeností je několik typů od flying (létajících) přes zavěšovací až po vypínací na šňůrce. Na našich stránkách nalezneš článek, který se přímo zadním olovům věnuje.

Pokud tě zajímá ale jen udržení několika decimetrů či metrů u dna, pak můžeš použít fluorocarbon nebo olověnku. Převážná většina kluků z teamu však používá flourocarbon, protože má mnohé další výhody a hlavně je mnohem levnější.

Při lovu blízko břehu nebo v rostlinách doporučujeme nacvaknout na kmen ještě několik těžkých broků ve vzdálenosti 1-2m od olova. Tím si zajistíš dokonalé kopírování dna. Důležité je však i správné položení nebo nahození montáže tak, aby byla v celé délce srovnaná. Při pokládání toho docílíš pomalým tažením při spouštění. Při nahazování je dobré montáž těsně před dopadem přibrzdit. Přejeme mnoho úspěchů!

Nikl Team

Návrat na přehled dotazů