životnost pletené šňůry

#2861 30. 1. 2011

Martin: Zdravím celý Nikl team, chci se zeptat jak dlouho míváte pletenou šňůru na navijácích, četl jsem myslím že 3 roky životnost. Budu ho mít tak na 5 týdenních výprav za rok do poměrně težké vody a zajímalo by mě jak dlouho vydrží ? A jaké by jste mi doporučili boilí, pelety, popř. tygří ořech na Tovačov. Moc Vám děkuji a přeji hezký den.

Nikl Team

Ahoj Martine, otázka životnosti je nejvíce závislá na četnosti používání a konkrétním použití v daných podmínkách. U šňůry je obecně životnost mnohem delší než u monofilu. Po dlouhodobém používání může dojít například k vyblednutí, ne však k výraznější ztrátě pevnosti. Z naší zkušenosti nemůžeme být příliš objektivní, protože většina kluků z teamu tráví u vody větší než velké množství času. Intenzívnímu užívání by však měla šňůra vzdorovat déle než 3 roky. Velké rozdíly bude hrát použití ve vázkách na velkou vzdálenost a proti tomu např. lov na malé čisté vodě. Určitě si však myslíme, že je výhodnější namotat na cívky pletenou šňůru než monofil.

Na Tovačově jsme byli velmi úspěšní s 3XLkem a také s C4 squid octopus. Pokud chcete zvolit aktivnější způsob lovu doporučujeme vyzkoušet novinku Noční můra! K dostaní je jako hotovka, mraženka i pelety. S pozdravem a přáním hezkého dne

Nikl Team

Návrat na přehled dotazů