Vlastní boilie?

#2890 4. 2. 2011

Roman: Dobrý den, rád bych se zeptal na složení boilies pro studenou vodu na bývalé štěrkovně. Tento rok bych rád začal s vlastní výrobou boilie a začal bych už od prvních dní po mrazech a ledu. Jsem úplný nováček v lovu na boilies, tak bych vás chtěl požádat o srozumitelný seznam produktů na výrobu boilies v chladné vodě a později na teplou vodu. Pořád o tom jenom čtu a až letos jsem se rozhodl pro tento způsob lovu. Snažil bych se používat k zakrmování vždy jedno místo na naší štěrkovně, kde je opravdu co chytat. Předem děkuji za odpověď.

Nikl Team

Dobrý den Romane,

pokud jste v lovu s boilies opravdu začátečník, rozhodně Vám nedoporučíme pro začátek experimentovat s vlastní výrobou návnad a nástrah. Je velice pravděpodobné, že první zkoušky s vlastním krmením a celkově s kaprařením nebudou příliš úspěšné. Propracovaná a léty ozkoušená návnada/nástraha však dokáže spoustu začátečnických chyb napravit a může vám pomoci k prvním pěkným úlovkům.

Pro prvotní fázi lovu kaprů na boilie Vám tedy určitě doporučíme některé z našeho hotového, mraženého boilie či některý mix + aminokmplex. Pro jarní období jednoznačně 3XL, Noční Můru či například Krvavé Peklo Švestka-máta.

Později v teplé vodě budou opět fungovat výše uvedené, ale můžete sáhnout i po selektivnějším boilie jako je C4 či Food Signal.

Pokud chcete pustit uzdu Vaší fantazii, doporučíme Vám pak základový mix Ryba, který můžete dále obohacovat dalšími ingrediencemi a vytvořit si tak vlastní, originální návnadu. Můžete přidat Robin Red, Játrový prášek, Proteinokoncentrát, další moučky či ptačí zoby a vlastní tekutá aditiva.

Přejeme co nejvíc úspěchů, Nikl team

Návrat na přehled dotazů