Dip či booster?

#2898 6. 2. 2011

Milan Pažout: Dobrý den.Nástrahu(boilie,peletu) pod háček je vhodnější dipovat či stačí použít booster jako u návnad v PVA punčošce? Jak dlouho dopředu použít booster u boilie a pelet,aby se stačil dostatečně vsáknout a přitom se pelety nezačaly už rozpadávat?Takto připravené pelety se dají použít při dalším lovu třeba i za týden(platí to i u dipu)? Děkuji za odpověď.

Nikl Team

Dobrý den Milane,

můžete použít jak dip, tak booster. I když jsou oba výrobky založeny na trochu odlišných základech, oba mají za úkol zatraktivnit nástrahu/návnadu. Pokud si odlijete trochu boosteru do skleničky, můžete v něm pelety či boilie dipovat. Jako ideální dobu u dipování boosterem(čili když je nástraha ponořena a absorbuje tedy více tekutiny než když ji pouze přelijete) doporučujeme pouze několik hodin, či dnů. Popravdě však s touto alternativou nemáme prakticky žádné zkušenosti a dipujeme své nástrahy přímo v dipech.

Klasicky boosterovat můžete neomezeně dlouho. Jako ideální vidiíme dobu zhruba 1-3h, kdy jsou vaše návnady obaleny tekutinou a při občasném protřepání se rovnoměrně vsakuje.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů