Malá řeka

#2944 13. 2. 2011

Luboš Tomšů: Dobrý den,měl bych na vás dotaz ohledně zvolené nástrahy.V létě se chystám chytat na malé řece blízko mého bydliště vím že tam jsou kapři oklolo 5-8kg možná i větší a chtěl bych se zeptat jaké boili zvolit jakou velikost a příchut podotýkám že na této vodě na boili nikdo nechytá.Prosím o radu ohledně zakrmování jak často a čím krmit a jaké boili vybrat jakou velikost atd.Děkuji předem za radu a přeji mnoho uspěchů.

Nikl Team

Dobrý den Luboši,

pro tuto lokalitu Vám doporučíme některé z našeho boilie Hot-line READY v průměru 18mm. Jednu příchuť bychom zvolili sladkou - například Lesní jahodu a druhou masovou - např. Franfurtskou klobás.

Pokud předpokládáte, že obsádka kaprů není příliš velká, není nutné zakrmovat enormním množstvím. Doporučíme Vám krmit zhruba 300 - 500g boilie na jeden zákrm + můžete přidat dobře uvařený partikl (např. kukuřici, řepku, konopí, pšenici), který kapři milují.

Frekvence zakrmování záleží na Vás. Pokud zvolíte místo, kde se kapři vyskytují, není nutné krmit předem a bude možné kapry chytat okamžitě. Pokud však lokalitu tak dobře neznáte, bude dobré obden např. 2x před samotným lovem. Pokud se Vám na jednom místě vícekrát nepovede kapry zastihnout, je dobré místo změnit a zkusit štěstí jinde.

Přejeme hodně štěstí, Nikl team

Návrat na přehled dotazů