Přelom září a října

#298 26. 8. 2009

Karel Kristlík: Zdravím,

potřebuji radu. Na přelom měsíce září a října jako každoročně vyrážím na přehradu v severních čechách 1400 ha. Již mnoho let se mi zde nedaří prolomit hranici kapra nad 15 kilo. V minulosti jsme největší úspěchy slavil s Vaší směsí Oliheň/chobotniceHNV +es ex. oliheň, robin oil + RO aktiv, losovým olejem a pár kapkami es. o. černý pepř. A po maratonu na Šíravě taky s 3XL s esencí kol.losos . Obě doslazeny melasou, a přídavkem PPC a játrového extraktu. Nicméně kapři, kteří zde jsou (13 a více) jako by tuto nástrahu ignorovali. Všechny nad 13 byli vytaženi proti mému údivu na směs ptačí zob s konopným olejem, melasou a esenci lesní jahoda. Místo, na které zavážím je vzdáleno cca 400m od břehu a je to lavice na hloubce cca 8 m a velikosti cca 15x10m, plná sláviček a v. šneků na které snad nikdo nikdy nechytal už i kvůli nepřístupnosti místa ze břehu. Okolní dno ze tří stran padá na hloubku 12-15 m. na čtvrtou stranu stoupá ke břehu (800m) hodně pozvolna bez jaké koliv terénní změny. Předpokládám zde pohyb i větších kusů, protože kapr kolem 20 kilo se na přehradě nevytáhl již delší dobu, takže se díky rybářskému tlaku u břehů nezdržují. Montáže jsou maskovány, jak nelépe to jde. Otázka zní, jakou směs a s čím použít. Předpokládám teplotu vody mezi 16-19°C


Děkuji za odpověď

Karel Kristlík

Nikl team

Dobrý den Karle,
tušíme, že víme, o jakou přehradu se jedná a gratulujeme Vám k dosaženému úspěchu. Na tuto lokalitu je to velice ojedinělý výsledek!
Místo se zdá být naprosto ideální a co se týče boilie, není snad nutné nástrahu měnit, pokud Vám na ní kapři tak dobře reagovali. Osobně se domníváme, že vyselektovat kapry do 13kg a soustředit se na větší jedince je pomocí druhu boilie velice obtížné. Spíše se zkuste více soustředit na samotnou taktiku lovu.
Hodně štěstí a dejte vědět, jak se vám dařilo.

Návrat na přehled dotazů