Boilie

#303 26. 8. 2009

David: Dobrý den, jaké boilie preferujete pro začátek podzimu a vlastně po celý jeho zbytek... Myslýte si že se kapři na podzim preferují masové esence nebo ovoce ? Doporučte nějaké boilie které bude fungovat na kratších podzimních výpravách bez předkrmování. (mím favorytem je RRRpepr a Redfish ale ta mě funguje tak po třech dnech je to tím že se jedná o návnadu HNV? Která potřebuje delší dobu pro krmení? moc děkuji

Nikl team

Dobrý den,
vše záleží na teplotě vody. Na začátku podzimu bývá však ještě dostatečně teplá a nemusíte mít obavy použít jakékoliv boilie z naší nabídky. Jsme si jisti, že bude fungovat.
Když se voda ochladí již opravdu hodně, často bývají úspěšnější právě atraktivnější nástrahy – například jak jste uvedl – boilie s dráždivější ovocnou esencí.
Celkově je ale podzimní období pravděpodobně tím nejlepším z celého roku a pro lov těch největších jedinců bychom Vám spíše doporučili nějaké selektivnější návnady a nástrahy.
Co se týče volby Vašeho boilie, je správná a jistě sklidí úspěch. Na kratší výpravy je naším favoritem zejména boilie 3XL a RRR pepper se Scopex – oliheň.
Boilie RR RF je samozřejmě nástraha typu HNV, ale většinou působí jako ostatní naše boilie okamžitě. Někdy však kapři sami z nějakého důvodu reagují na boilie s několikadenním časovým odstupem. Pokud ale vydržíte a zastihnete je v době, kdy se s vervou do krmení pustí, užijete si opravdových záběrových žní!
Ať se Vám daří!

Návrat na přehled dotazů