jak dipovat a boosterovat?

#3091 3. 3. 2011

Milda: Čau Nikláci. Přeji Vám všem hezký den. Dříve jsem chytal na klasiku - vařená kukuřice, foukačka, rohlíkáč... a do krmítka nějaký ten míchaný šrotík s melasou. Občas jsem něco chytil, ale nikdy to nebyla žádná velká sláva. Letos úplně změním taktiku lovu. Z mnoha firem, které vyrábějí a prodávají "hotovky", jsem si z několika důvodů vybral tu Vaši. Chystám se zakoupit a také celoročně používat Vaši řadu 3xl. Na chytání 18 mm pelety 3xl zatraktivněné boosterem 3xl a pod ně dát ještě půlku plovoucího boilies 3xl nadipovaného dipem 3xl.

A teď následují dotazy :

1.Má tato kombinace - dipování a použití boosteru - smysl nebo mi doporučíte něco jiného? Myslím tím, jestli na chytací pelety 3xl používat booster nebo raději také dip, stejně jako na plovoucí boilies?

2.Jak dlouho můžu pelety 3xl uchovávat v dipu a jak dlouho v boosteru?

3.Musím je namočené v dipu nebo boosteru uchovávat v lednici?

Většinou nevím předem, kdy budu mít volno a kdy se zase dostanu na ryby. (Většinou je to jen na pár hodin. Na celý den, nebo třeba celý víkend se dostanu k vodě opravdu jen vyjímečně) a proto je chci mít vždy "navoněné" a připravené. Předem děkuji za odpověď. Milda - Znojmo.
Dotaz k produktu: Booster KN

Nikl Team

Ahoj Mildo,

tato kombinace určitě smysl má. Na zatraktivnění většího množství pelet je booster skutečně lepší. Pelety na chytání však můžeš také dipovat přímo v dipu jako plovoucí boilie. Dip je trochu "ostřejší" než booster a tím spíše ještě více atraktivní.

Pelety v dipu i boosteru vydrží v chladu a temnu velmi dlouho. V dipu je možno nástrahy uchovávat například i více než rok bez nejmenších pochybností o znehodnocení. Naboosterované pelety uzavřené například v kyblíku vydrží určitě minimálně měsíc, ale je možné, že i mnohem delší dobu.

Lednice není nutností, ale chladné místo je pro dlouhodobé uchování vždy lepší.

Přejeme hodně štěstí u vody, Nikl team

Návrat na přehled dotazů