Snag clips

#311 27. 8. 2009

Zdeněk: Dobrý den koupil jsem si závěsky ultimate safety clips a hned pri první rybě se mi vypnulo olovo 60g naštěstí těsně u břehu. Dal sem ho teda naspátek a až na 3 zarářku, ale pri další rybě se to opakovalo. Koupil sem si hotoví návazec i se závěskou, takže sem nic nenavazoval,udělal sem něco špatně, nebo sem mněl smulu na špatnou závěsku? Mužete mi poslat návod jak sestavit montáž děkuji ZDENĚK.

Nikl team

Dobrý den Zdeňku,
právě vypadávání olova ze závěsky je jednou z jejích hlavních výhod. Při lovu ve vázkách nebo s opravdu těžkými olovy díky této funkci ztratíte sice olovo, ale máte poté mnohem větší šanci navést kapra do podběráku. Právě na tyto situace je závěska Snag clip koncipována.
Pokud používáme tyto závěsky na třetí stupeň, olovo opravdu odpadne velmi zřídka. Je tedy pravděpodobné, že jste měl závěsku již hodně „vyzchozenou“.
Je pravda, že nová série převážně zelených závěsek drží olovo (na třetí stupeň) opravdu pevně a je tedy při požadavku na její uvolnění nutné používat pouze první dva stupně.
Pokud si zásadně nepřejete, aby Vám olovo při zdolávání odpadlo, je možné přes „vypínací“ mechanismus přetáhnout fixační bužírku, kterou si opatříte například v elektrikářských potřebách. Ta mechanismus více stáhne a poté už dojde k vypnutí olova pouze při velkém tahu za olůvko.

Návrat na přehled dotazů