Volba boilies na Hracholusky

#314 28. 8. 2009

Michal: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké nástrahy byste zvolili na přehradě Hracholusky. Kam pokládat montáže, zvolili byste spíše svah do koryta, nebo nějakou pařezovku(místa okolo svahu do koryta jsou často prochytávaná). Jaké montáže byste zvolili. Většinou máme problém s menšími kapry okolo 3Kg. Má někdo z vašeho týmu s tou vodou nějaké zkušenosti. Děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů:)

Nikl team

Dobrý den Michale, s touto přehradou nemá příliš našich kluků mnoho zkušeností, ale něco víme od našich zákazníků. Základním předpokladem pro úspěch je dělat věci jinak než ostatní. Tato již lehce ohraná fráze však platí téměř všude. Montáže se pokoušejte pokládat na místa, kde předpokládáte, že ještě nikdy neležela. Stejné je to i s výběrem místa. Tím že oželíte trochu pohodlí na břehu lovem na nepřístupném místě, podstatně zvýšítí své šance na ulovení některého z místních velikánů. Nebojte se prolovovat nepřístupné příbřežní oblasti, i ty mohou být produktivní. Co se týká výběru boilie, pro Váš účel se nejlépe bude hodit boilie C4– Squid/Octopus nebo Food signal. Pokud jste měl problémy s malými rybami, doporučujeme používat dobře vysušené nástrahy 24–30mm na delším vlasovém přívěsu zhotoveném z fluorocarbonu, jako například Clearwater Ready hairs od firmy Carp´r´us.
Na návazci tvořeném ze Stiff link 16,5cm 50lb, 4cm šňůrky Smooth 25lb, háčku Longshank nailer č.6, doplněného o Mouthsnagger a Ring kit bude delší vlasový přívěs z fluorocarbonu fungovat perfektně.

S příním vysněného úlovku Vás zdraví Nikl team.

Návrat na přehled dotazů