Jaké jsou výhody a nevýhody vlasce Black Power nylon a Shima…

#3155 11. 3. 2011

Matěj Kaplan: Zdravím, mám dotaz ohledně tohoto vlasce. Rozhoduji se mezi vlasci Black power nylon od LH a Shimano technium line. Můžete mi poradit? Resp. napsat výhody a nevýhody těchto vlasců? Předem děkuji za odpověď a hodně štěstí u vody
Dotaz k produktu: Black Power Nylon

Nikl Team

Dobrý den.

Na letošní výstavě For Fishing Praha nám Leon do detailů vysvětlil v čem tkví opravdová jedinečnost tohoto vlasce.

Základem je vůbec patentovaný materiál, který má možnost používat jen a pouze firma Leon Hoogendijk. Jedná se o speciální polymer, který je využíván při konstrukci zařízení používaných ve vesmíru. Z toho důvodu se jedná o nejodolnější polymer vůči vnějším vlivům a to hlavně UV záření.

Většina ostatních vlasců velmi rychle ztrácí svoji uzlovou pevnost a původní vlastnosti právě vlivem působení UV záření. Black Power nylon má prokazatelně 3x vyšší životnost než produkty jiných firem.

Další velikou výhodou je opravdu vysoká oděruvzdornost získaná velkou molekulární hustotou, díky níž navíc vlasec téměř nepřijímá vodu, což také výrazně prodlužuje jeho životnost.

Naproti těmto skvělým vlastnostem je ale naprosto jedinečný v tom, že je úplně bez paměti a navíc u něj nedochází ani při dlouhodobém používání ke kroucení a lámání.

Black Power Nylon se vyrábí v Japonsku ve stejné fabrice jako zmíněné Technium, ale vzhledem k jedinečnému materiálu a s ním spojeným vlastnostem se dle našeho názoru jedná o naprosto nejlepší vlasec k louv kaprů vůbec.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů