Jak na kapry na jaře?

#3242 22. 3. 2011

Pulec: Zdravím všechny z Nikl teamu. Chtěl bych vědět jaké máte zkušenosti s lovem kaprů z jara. Voda je ještě stále dost studená a proto většinou kapři vyhledávají mělká slunná místa s dostatkem klidu.Tím pádem je selektivnější na takovýchto místech chytat. Chtěl bych vědět jestli tyto místa z jara upřednostňujete nebo se vám daří stejně dobře, ba i lépe v hlubších místech. Popřípadě co byste mi poradili s vaší spižírny.Mějte se pěkně a mnoho úspěchů v letošní sezoně.

Nikl Team

Dobrý den,

na tuto otázku jsme v poslední době odpovídali opravdu mockrát, proto stačí projít archiv naší poradny.

Co se týče volby vhodného lovného místa, velmi záleží na konkrétním revíru, počasí a náladě kaprů. Nedá se říci, že vždy budou mělčí prosluněná místa tím nejproduktivnějším. Dá se však tvrdit, že mělší místa s teplejší vodou jsou většinou úspěšná a vyplatí se jim věnovat pozornost. Neméně úspěšná jsou také místa hlubší místa s překážkami, kde se většinou kapři vyskytují celoročně. Pokud je navíc v blízkosti mělčí oblast s prohřátou vodou, jedná se o oblast, kterou je dobré prozkoumat.

Kapři (a převážně ti největší) se dají na jaře lovit i z hlubších míst. Opravdu je velmi těžké přesně popsat vhodná loviště, jelikož vždy v této otázce hraje roli konkrétní revír, počasí atd.

Z naší kuchyně Vám jednoznačně doporučíme boilie 3XL či Noční Můra, případně doplněné o plovoucí boilie či obalovací těsta nebo dipy. Často je lepší volit menší atraktivní nástrahy. Pro vnazení můžete použít sekané boilie, stejnojmenné pelety, partikly či method mix.

Přejeme úspěšný lov, Nikl team

Návrat na přehled dotazů