Jak ve Francii pořídit povolenku k lovu?

#3248 23. 3. 2011

Radim: Ahoj, v září se s kamarádem chystáme do francie konkrétně na řeku Saone. Chtěl bych se zeptat na to kde se dá ve francii zakoupit povolenka. +Našel jsem na netu že lze zakoupit i 7 denní povolenku a povolení k nočnímu rybolovu.Můžu si tohle povolení zakoupit i jako cizinec nebo jsou tam nějaká omezení v tomto směru a jaká všechna povolení vůbec potřebuji abych mohl ve Francii na svazové vodě rybařit.Díky, Radim.

Nikl Team

Dobrý den Radime,

Francie je v tomto směru k rybářům a to i zahraničním mnohem přátelštější než ČR. Prakticky na každý státní revír (kterým je samozřejmě i řeka Saone) seženete povolení k lovu velmi snadno v nejbližším městečku či vesničce. Nelze ale paušálně říct, že povolení koupíte všude na poště, obchodě s potravinami či rybářských potřebách.  Obecně je ale vždy dobré poptat se či najít rybářský krámek či kancelář "I" (infocentrum). Pořízení povolenky je pak velmi snadné a ochotní francouzi vám vždy vyjdou s úsměvem vstříc. Pokud s sebou ještě vezmete "baterii" českého plechovkového piva, kterou prodavače v ryb. potřebách obdarujete, mimo povolenky Vás jistě vybaví i neocenitelnými radami nad mapou vybraného jezera či úseku řeky. Většinou je možné pořídit povolenku na 14 dní, jejíž cena nebývá nijak závratná. Je to ale vždy individuální v závislosti na konkrétní oblasti.

Zcela jednoznačně ale je zakoupení povolení k lovu na státních francouzských revírech výrazně jednodušší než by tomu bylo u nás... Z pořízení povolenky k lovu ve Francii není potřeba mít vůbec obavy. Bez nádsázky by to zvládlo i malé dítě :-)

Vše uvedené platí pro státní vody. Soukromé revíry typu Rainbow mají samozřejmě zcela jiný režim a ceny povolenek.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů