D7

#3256 24. 3. 2011

jakub: Dobry den chtěl bych 15-17.4 na D7 a potřeboval bych poradit budu tam chytat poprve jakou by jste ještě krom boilie 3XL zvolil nastrahu ,navnadu , typ montaže a jak zde lokalizovat kapry když nemam možnost echolotu a přijedu už přimo v den chytani a ještě 1 otázka jak je to tu z bivakovanim předem děkuji za odpověd s pozdravem kuba

Nikl Team

Dobrý den Jakube,

na otázku ohledně Mušovských jezer jsme v naší poradně odpovídali opravdu nesčetněkrát. Jsme přesvědčeni, že pokud si projdete archiv naší poradny, dozvíte se spoustu zajímavých informací.

Kromě 3XL bychom pravděpodobně zvolili selektivnější C4 či Food Signal - klidně v kombinaci s obalovacím těstem Odkopaná selka, která zde perfektně funguje.

Montáž zvolte s ohledem na lovné místo, pokud se v lovišti nebudou vyskytovat vázky, můžete zvolit jemnější sestavy, v případě vázek naopak raději silné oděruvzdorné montáže. Naší volbou pro lov na D7 z odhozu pro volnější vodu by byla pravděpodobně svlékací šňůrka Striiper v kombinaci s háčky Longshank Nailer vel. 6 nebo 8 či Cranked hook vel. 8. s vlasovými rovnátky. Pro lov ve vázkách bychom pak volili návazec z oděruvzdorné měkké šňůrky či kombinovaný s 50lb fluorocarbonem a háčky Centurion 2000 vel. 6 či Cranked hook vel. 6 s vlasovými rovnátky.

Nemožnost zmapovat si lovné místo je velká nevýhoda. Zkuste však pro zmapování udělat maximum, rozhodně se tato práce vyplatí. Lov na tak velké nádrží "naslepo" nebývá příliš efektivní. Doporučíme Vám alespoň zkusit zmapovat část dna pomocí markeru či se s otázkou na reliéf dna obrátit na místní rybáře.

Často se kapři prozradí sami, proto mějte oči otevřené a pozorujte hladinu. Poměrně hodně by Vám mohl napovědět také vítr, který na velkých lokalitách kapři rádi následují.

Nemáme aktuální informace ohledně bivakování pro letošní sezonu, ale v minulém roce jsme zaznamenali několik zpráv o pokutách za bivakování a podobně. Jistější volbou je použití brolly s deštníkovou konstrukcí či přebývání pod deštníkem.

Přejeme úspěšný lov, Nikl team

Návrat na přehled dotazů