Rada při výběru prutů

#330 1. 9. 2009

Lukáš Bláha: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na výběr prutu. Uvažuji, že bych si koupil nové pruty. Chtěl bych dosáhnout delších hodů přes 100mm. Jaké pruty bysme mi doporučili. Cenová relace je cca do 5tis./prut. popřípadě s nějaký navyják s baitrunnerem. Děkuji Vám za odpověď

Nikl Team

Dobrý den Lukáši,

předpokládáme, že Vaše představa o prutech se shoduje s onou rozšířenou ideou univerzálního kaprového prutu, který umí odhazovat přes 100m, přitom si s ním užijete velmi příjemné zdolávání a v neposlední řadě je velmi líbivý designově.

Prut, který bychom Vám doporučili, se jmenuje Basic Instinct. Tyto pruty ze série Leona Hoogendijka byly v tomto roce uvedeny na trh mimo jiné na základě četných požadavků českých kaprařů, které jsme tlumočili přímo Leonovi.

Basic Instincty jsou něčím, co splní požadavky každého kapraře. Za skvělou cenu dostáváte opravdu kvalitní prut, který si svým designem s ničím nezadá s pruty mnohem vyšších cenových relací.

Ohledně dlouhého nahazování – v dnešní době se oněch 100 metrů dá nahodit s většinou nabízených kaprových prutů. Je to spíše o tom, že ne každý rybář je schopný této vzdálenosti dosáhnout. Jinými slovy v tomto prutu to zkrátka je, jde o to s ním pořádně „praštit“ :-)

Volba navijáků – v podstatě nikdo z našeho týmu nepoužívá navijáky s baitrunnerem. 90% z nás loví s různými variantami navijáku Shimano Ultegra. Obecně bychom ale doporučili držet se značky Shimano. S nimi chybu neuděláte.

Přejeme šťastnou ruku při volbě prutu i navijáku a následně spokojené rybaření s nimi!

00330_cass076.jpg
00330_leon-al.jpgNávrat na přehled dotazů