Re: Madarsko

#335 2. 9. 2009

majo: Dobrý den, uputal ma článok PePe TEAMU z Madarska ktorý pekne pochytali.
Ja z (rybarským) partakom chceme na buduci rok vyskušat niektoru z Madarských pieskových vod ktoru by ste mi odporučali na moju prvu vychádzku do Madarska ?
Dakujem

Nikl Team

Dobrý den majo,

vždy, když se chcete poprvé vydat do zahraničí na kapry, je to tak trochu cesta do neznáma. Pokud se budeme bavit konkrétně o Maďarsku, není tomu jinak. Na jednu stranu je tu několik notoricky známých lokalit, kam se čeští a slovenští kapraři vydávají v hojném počtu během celého roku. Jezera jako Háromfa, Palotas, Merenye jsou dobře známá a není těžké si o nich zjistit spoustu informací v časopisech ale i na internetu. My do Madarska jezdíme lovit jen opravdu minimálně a žádné horké typy na méně známé nadějné lokality v rukávu nemáme. Vyzkoušejte například server www.mrk.cz , kde Vám snad někdo z rybářů co zde lovili předá nějaké zkušenosti. Pokud se chcete vydat na některou z bezpočtu méně známých maďarských lokalit, nečekejte, se snadno dostanete ke spolehlivým informacím. Vytipování a objevování nových lokalit je časově i finančně velmi náročná činnost. Informace, které kaprař touto trnitou cestou získá, jsou příliš cenné na to, aby je potom v dobré víře automaticky šířil dále…

Chápeme, že jsme Vám příliš nepomohli, ale Maďarsko v současné době není příliš náš „kaprařský šálek kávy“. Naše rada tedy zní – pro začátek vyzkoušejte některou ze jmenovaných lokalit – nejlépe asi Palotas ci Merenye. Dále pak uvidíte, jak se Vám bude chytání tam líbit a třeba se Vám podaří sehnat informace o dalších lokalitách.

Hodně štěstí v Maďarsku!

Návrat na přehled dotazů