Poraďte s nákupem výbavy

#336 2. 9. 2009

jakub.belza: Ahoj.1)Poradte mi jaký model navijáků shimano ultegra si mám koupit.Jezdím na labe a na větší pískovny.Do 5000kč za kus
2)Budu také pořizovat proutky přemýšlím o značkách greys a leon tak do 4000-5000kč za kus.3)Také kvalitní stojan do 4000kč.4)Signalizátory (2ks) s přijímačem do 5000kč.Díky za všechny 4 dotazy.

Nikl Team

Ahoj Jakube,

1, V současné době Shimano výrazně rozšířilo svoji modelovou sérii Ulteger. V nabídce má několik velikostí, barevných variant. Liší se také brzdou – koupit lze typy s klasickou střední brzdou, tak i dvojitým systémam rychlobrzdy. Konkrétní typ je záležitostí osobní volby. Vyberte si typ, který bude nejvíce vyhovovat tvým nárokům co se týče velikosti navijáku a brzdnému systému. Dobrým typem jsou třeba Ultegra XSB nebo Ultegra XTB Co se týká spolehlivosti, všechny Ultegry jsou kvalitní navijáky. Určitě Vás nezklamou.

2, Pokud se týká prutů – podívejte se na dotaz z Poradny číslo 330, kde jsme podobnou otázku zodpovídali. V uvedené cenové hladině můžeme vřele doporučit již zmiňované http://www.nikl.cz/p889-leon-hoogendijk-basic-instinct.php ">Basic Instincty. S nimi budete rozhodně spokojen.

3,Volba stojanu je otázkou osobního vkusu. Z naší nabídky bychom mohli doporučit například stojan http://www.nikl.cz/p825-rod-pod-carp-alu.php ">Rod Pod Carp ALU, který je velmi pěkně zpracovaný a také designově moc povedený. Pokud se někdy vydáte na kapry například do Francie, můžete na něj uložit až 4 pruty. Mimo to má tento stojan v ceně mimo jiné luxusní přepravní tašku, což je velmi praktické.

4, Kvalitní signalizátory jsou velmi důležité a vyplatí se do zainvestovat do opravdu dobrých hlásičů. Z naší nabídky jednoznačně doporučujeme hlásiče od Leona http://www.nikl.cz/p458-signalizator-snake-de-luxe.php ">Snake De-Luxe. Tyto signalizátory v sobě mají integrovaný vysílač, takže není třeba propojovat je s externím vysílačem příposlechu, což je v praxi velmi praktické. K hlásičům si dokoupíte ještě http://www.nikl.cz/p459-priposlech-snake-prijimac-signalu.php ">přijímač příposlechu a máte dokonale spolehlivý signalizační systém. Tuto sestavu dnes už používá velká část našeho týmu a jsme s ní maximálně spokojeni.

Doporučujeme raději ušetřit peníze na stojanu na pruty a připlatit si za kvalitní signalizaci záběru. Taková investice je rozhodně smysluplnější.

Přejeme šťastný nákup a ať Vám nová vábava dobře slouží.

Návrat na přehled dotazů