Dip vs. Booster

#3389 19. 4. 2011

Vláďa: Dobrý den chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi dipem a boostrem.Oba dva jsou určeny k zaatraktování návnad ale když to chci použít co si mám vybrat.A ještě kterej průměr boilisu je pro kapry nejvhodnější.Zde na Labi v Kolíně.

Nikl Team

Dobrý den Vláďo,

booster je určen k zatraktivňování především návnad (boilie, pva punčoch, partiklu, atd.), zatímco dipy se používají k zatraktivňování nástrah, které našijete pod háček či na něj napíchnete. Dá se říci, že dip je silnější, tak aby kapra vyprovokoval zkusit právě tu naši kuličku boilie pod háčkem. Kdyby byly boostery stejné kapaliny jako dipy, byly by neúnosně drahé a také by, ikdyž se to zdá divné neplnily tak dobře svou funkci, jelikož příliš "silné" aroma na mnoha návnadách by působilo kontraproduktivně.

Na otázku o průměru boilie vám nemůžeme přesně odpovědět, záleží na tolika okolnostech-obsádce revíru, ročním období, potažmo teplotě vody, výskytu nežádoucích ryb, druhu boilie, atd.

Důležité je především to, co od lovu očekáváte, a co tomu chcete věnovat. Pokud vám nevadí čekat na záběr od velké ryby klidně dva dny, zvolte selektivní boilie (např. Food signal 24 mm), ale pokud se chcete rybařinou hlavnmě bavit, můžete vyrazit zrovna pouze na krátké vycházky, zvolte malý průměr boilie a chytlavé boilie (např.: 3XL či Noční můra 18 mm).

Znovu ale zdůrazňujeme, že toto celé záleží na vás a vaší taktice lovu kaprů.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů