Taktika na Pálavu

#3455 28. 4. 2011

stigl: Zdravím Vás, chystám se na 10 denní výpravu v druhé půlce září na pětku – pálavská jezera. Chci vyzkoušet masivní krmení: 80 boilisu, 25 tigřáku, 40 halibutů, 25 froliku, 20 metod mixu a 50 řepky s pšenicí. První dny bych zakrmil velký plac (zkrmil partikl a metod mix), pak ho jen prokrmovat boilisem, peletami, frolikem a tigřákem. Jaký máte názor na mou strategii? Mám dost krmení, když to půjde? Jaký doporučujete na pálavu průměr boilí? Krmit jedním druhem nebo více druhy boilí? A poslední dotaz, přidával jste někdy do metod mixu nebo micro pelet konzervu tuňáka případně kočičí? (někde jsem to četl). Děkuji

Nikl Team

Dobrý den,

tuto taktiku jsme nikdy na Pálavských jezerech nepraktikovali. A to kvůli tomu, že je zde velké množství malých a středních kaprů, kteří by nám poté znepříjemňovali snahu o chycení těch největších jedinců. Ale zkusit se má vše a možná, že místní kapry překvapíte, ovšem domníváme se, že těm největším rybám se touto taktikou na kobylku nedostanete. Pokud jde o průměr boilie, použili bychom s touto taktikou určitě velký průměr, asi 24 mm, jelikož budete mít na svém krmném místě mnoho malých ryb. Můžete boilie klidně i kombinovat, avšak nedoporučujeme příliš, aby si kapři na naše boilie postupně navykli.

Co se týče konzerv, přidávali jsme do krmné směsi složené z method mixu, pelet a drobného partiklu konzervu tuňáka. Je to zajímavá věc a ryby s tím určitě nachytáte.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů