Obměna montáží?

#3474 1. 5. 2011

Karel Křupala: Dobrý den,
potřeboval bych poradit s volbou montáže.
Chodím chytat převážně na reviry menšího rozsahu, kde není potřeba nástrahu vyvážet,ale postačí ji do lovného místa dopravit odhozem. Tedy abych byl přesný, na revíry ,kde se za vrchol rybolovné techniky z rukou místních domorodců považuje drátěné krmítko, dva roky starý silon a háčky neznámého púvodu.Někdy se poštěsti a dostanu se i na větší louži.
Přesto všechno mě láká změnit dosavadní sestavu, monofil ukončený 15m pletenky, na kterou připínám koncovou udici, za pletenou šňuru contact od Karla Nikla doplněnou některým FC firmy Carp rus.
Je vůbec potřeba dosavadní sestavu měnit s ohledem na přetrvávající charakter revíru a nebo jsou dnešní možnosti použitých materiálů tak výhodné, že se do nich vyplatí zainvestovat i vzhledem k podmínkám, které přináší tyto menší revíry?
Připadá mi, vzhledem k současné možnosti nabídek materiálů na trhu,že je s tou dosavadní něco v nepořádku a mám nutkání ji kompletně obměnit.
Peněz asi nikdo nemá na rozhazování , ale z vlastní skušenosti vím, že se vyplatí investovat do kvalitních materiálů, tedy co se alespoň koncových montáží týče.
Používám rád na jednom prutu uprkovou montáž v kombinaci FC návazců s pletenkou a hačky od firem Carp rus a Korda, díky kterým jsem byl schopen ulovit pěkné ryby i v době, kdy druzí takové štěstí neměli.Na druhém pak ostřílenou starou klasiku s průběžným krmítkem a dvěma návazci,abych nebyl v očích domorodých kaprařů za úplného blázna.
Takže si kladu otázku, zainvestovat a pořídit si něco co by jste mi doporučili, nebo zůstat u staré taktiky lovu a použití hight technologi přenechat kaprařům specialistům?

Děkuji za radu.
S pozdravem Karel Křupala.

Nikl Team

Dobrý den Karle,

vaše sestava se nám celkem líbí, akorát pokud nechytáte na řasou zarostlých vodách, použili bychom jako šokový materiál za olovo spíše Head line či fluorocarbon Clearwater místo pletenky. Na revírech jaké popisujete se nám mnohokrát vyplatilo použít zadní olova, tzv. backleady (http://www.nikl.cz/search.php ?search=backlead), která se spustí po vlasci nahozeného prutu a tím docílíme toho, že vlasec leží při dně a ryby o něj nezavadí a nevyplaší se. Dále, pokud nepoužíváte pva punčochu, tak bychom vám ji doporučili, dosáhnete tak přesného zakrmení přímo u nástrahy.

Poté už jen taktice důvěřovat a zbytečně nepřehazovat a ono to jednou přijde!

Mnoho štěstí, Nikl team

03474_dsc_0056.jpg


Návrat na přehled dotazů