Potápivost šňůr

#3561 15. 5. 2011

Jirka: Zdravim. Chci se zeptat. Chytám na těžko a z 90% nahazuji.Nedávno jsem si navázal šokovou šňůru asi jsem to přehnal a dal sem jí tak 30m. Ale na rybníccích s malou hloubkou se mi šňůra pořád oběvovala na hladině což je dost nepříjemné protože se vám dělají průvěsi a pořád při větru vám to někam utiká a je to taková rybyřina na nic. Tak se chci zeptat potřebuji šňůru pevnou jemnou a hlavně bezproblémově potáplivou!!! Je tady to ta pravá volba??? Nebo mi můžete poradit jinou pravou volbu?? Mám naviják Shimano XT 10000 a dost velkou cívku tak potřebuji šňůru s více metry vcelku tak zhruba 600M nebo tak.Chci si maplnit celou cívku. Potřebuji poradit ještě s jedou věcí. Chytám na vyměnitelné návazce s okem s malinkým obratlíkem a na druhém konci malý háček. Můžete mi poradit material na návazec mislel sem carbon ale nevím občas chytáme na řece nebo stulíkách tak potřebuji pevnost TVAROVOU STÁLOST a jemnost. Můžete mi poradit?? Děkuju moc. S pozdravem Jiří T.
Dotaz k produktu: Total Contact

Nikl Team

Dobrý den Jirko,

žádná šňůra vám nikdy nepůjde ke dnu tak jako fluorocarbon či vlasec. Můžeme vás však ujistit, že naše pletená šňůra Total Contact je jedna z nejlepší potápivostí na trhu!

Co se týče návazcového materiálu, všechny požadavky nelze najednou nikdy splnit, vše je pouze o kompromisech a záleží na situaci, kterým směrem tento kompromis posunete. Pokud například nahazujete do velké vzdálenosti, potřebujete tuhé návazce, které ztrácí něco ze své jemnosti. Pokud by jste chtěl použít fluorocarbon, je to zase tuhý materiál, takže moc jemnosti u něj nehledejte. V tomto ohledu jsou nejlepší kombinované návazce, kde jednu část tvoří tuhý materiál, právě například fluorocarbon a druhou, většinou kratší část tvoří jemná šňůrka (my nejraději používáme asi Smooth).

Dále lze používat svlékací šňůrky, u kterých lze docílit podobného efektu svléknutím vnějšího, tuhého obalu Používáme například http://www.nikl.cz/p435-coated-braid-svlekaci-snurka.php  nebo  http://www.nikl.cz/p1357-strip-line.php ).

Přejeme pěkný den, Nikl team 

03561_p6261634.jpg


Návrat na přehled dotazů