Jak na to?

#3733 10. 6. 2011

Pavel: Zdravím Nikl team. pozvali mě tohle léto na soukromou vodní nádrž, kde by měli být velcí kapři. mám ale problém v tom, že je zákaz používání bojek a pravděpodobně i zakrmování pomocí člunu a vyvážení. Poradíte mi prosím, jak si označujete místo? Je v tom nějaký trik nebo jak? Taky by mě zajímalo jak zakrmit? Myslím tím kolik a čím. mám od vás noční můru a nevím jak často tím místo prokrmovat. Stáčí třeba jednou za tři čtyři hodiny? A kolik toho boilies tam mám naházet ze začátku? moc děkuji za odpověď a ať se daří.

Nikl Team

Dobrý den Pavle,

tato otázka by vydala na celou knihu.

Většinou si své lovné místo nijak neoznačujeme. Jednak kvůli řádu a jednak kvůli maximální nenápadnosti. Stačí si zapamatovat orientační body a vzdálenost či vlasec zaklipovat na cívce navijáku.

Můžete také použít třetí prut s markerem - splávkem, kterým místo označíte, můžete zakrmit, do blízkosti nahodit a poté buď stáhnout nebo ponechat.

Množství a interval zakrmování záleží na mnoha faktorech. Opravdu nelze jednoduše odpovědět. Jako univerzální taktika se dá označit jednodenní zakrmení zhruba kilogramem návnad - například polovinu boilies a polovinu pelet. Dle reakce kaprů uvidíte, kdy bude třeba přidat. Na druhý prut můžete zkusit jinou taktiku - pouze s pár návnadami či naopak s větším množstvím, například partiklu či drobných pelet atd.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů