Longshank Nailer

#3739 12. 6. 2011

Tome: Zdravím,

prosím o radu s těmito háčky č.8
Většina ryb mi z něj spadne a to jak krátce po zaseknutí tak i při zdolávání u břehu. Většinou chodím jen na půldenní výpravu, tak chytám s 40g krmítkem se cca 25cm návazcem Blowback rig s mouthsnaggerem, nástrahu mám vel. 18mm. Chytám na revíru kde se vyskytují kapři všech velikostí, nejsou zde vázky a lovím ve vzdálenosti cca do 50m na silon 0,25mm.
Naposledy se mi podařilo 10 záběrů z toho jsem pouze 2 ryby úspěšně zdolal, jednalo se o menší kapry okolo 2-3kg o větší jsem bohužel přišel.
Nemám noc zkušeností s vázáním těchto montáží, zkoušel jsem je upravovat ale zatím neúspěšně.
Fotky montáží rád případně pošlu na e-mail.
Moc děkuji za radu.

Nikl Team

Dobrý den,

tento háček není všelék a jednoznačně Vám doporučíme vyzkoušet jiný typ háčku. Například Wide Gape vel. 6 či Centurion vel. 6, 8 nebo Straightshank vel. 6 doplněné o kousek smršťovací hadičky by byla naše volba.

Jsme přesvedčeni, že změna háčku by měla pomoci. Případně můžete vyzkoušet navázat tuho montáž z 15lb luorocarbonu například s háčkem Wide Gape či Centurion, háčky Longhsank rozhodně nebudou ungovat na všech revírech a ve všech situacích, je to dáno způsobem přijímání potravy kaprů, "tuhostí" jejich tlam (lišící se na mnoha revírech), typu dna na kterém lovíte atd atd. 

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů