Co s tím?

#3745 13. 6. 2011

Petr Benedikt: Ahoj měl bych dotaz. Chodím na jedno jezero 4 roky s vaším boilies scopex olihen s perfektbím učinkem a spousty pěkných ulovku i skapry nad 10kg. Problém je v tom že ted sem byl od pátku do neděle a kapři o boilies absolutně žádný zájem. Použil sem snad uplně vše jak těstíčka na boilies tak method mix s přídavkem boostru stejného složení menší větší koule a prostě ani záběr. Nepomohly ani vnadící peletky drcený boilies prostě nic. V neděli sem byl už bezradný tak sem zavezl medovou kukuřici na stejné místo bez zákrmu jen jako návnadu a výsledek se dostavil ihned. Podle mě to znamená že kapři se na mém krmném místě zdržují ale o scopex s olihní nemají absolutně zájem. Mužete mi kluci poradit nějaké jiné boilies? Sem myslel třeba něco sladkého nebo tak něco. Myslíte si že se třeba kaprum vrátí chut na scopex na podzim? Jiné boilies sem na téhle vodě nikdy nezkoušel protože nebyl duvod. Díky za odpověd a Petruv zdar

Nikl Team

Dobrý den Petře, 

to, co popisujete je velmi častý jev, který mohl mít opravdu velké množství příčin. Rozhodně Vám doporučujeme vyzkoušet i jiné boilie. Změna příchuti či složení boilie často perfektně funguje. Vyzkošejte např. naši Noční Můru, 3XL či Krvavé peklo - švestka - máta.

Problém mohl být také v prezentaci nástrahy - zatímco boilie jste pravděpodobně používal potápivé, medová kukuřice plavala, což mohlo být právě to, co by ryby ten den preferovaly.

Důležité je u vody zkoušet a mít zásobu různých druhů návnad a nástrah. Tím minimalizujete šanci, že Vás u vody něco zaskočí.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů