Jak na Moravu?

#3789 20. 6. 2011

Jiří: Dobry den nikl team .rád bych se zeptal jak lovit na řece moravě z větsi uspješnosti velkych Kapru. čim mam vice krmyt hazet to vice do proudu nebo k břehu,jaka velikost bojli tvrdši či měkší šnury,stava semy čimdal častějc že vice Kapru kolem 80cm... taham na vařenu bramboru než na pelety a bojli.Děkuji za odpoved

Nikl Team

Dobrý den Jirko,

tato odpoveď by vydala na knihu. Rozhodně nelze doporučit pro lov na řece pouze pár fíglů.

Během celé sezony se místa výskytu a potravní nároky kaprů velmi liší a na tyto změny je třeba pružně reagovat. Pokud bychom Vám poradili jednu úspěšnou taktiku, je velmi pravděpodobné, že nebude ve Vaší aktuální situaci zrovna fungovat.

Jako několik univerzálních doporučení pro lov co největších kaprů na této řece bychom Vám doporučili - používat tvrdší boilie, které odolá atakům drobných ryb, předkrmovat svá místa z důvodu získání důvěry ryb (můžete použít kukuřici, brambory atd...), zkoušejte lovit jedním prutem těsně u břehu a druhým buď u protějšího břehu nebo přímo v korytě řeky, či ve vracáku.

Pokud jste úspěšný s lovem na bramboru, nevidíme v tom žádný problém. Kaprům zkrátka barambory na Moravě chutnají a vzhledem ke spoustě rybářům, kteří se je snaží lovit cíleně na boilie, může být právě brambora tou správnou návnadou i nástrahou :)

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů