Jak na ně?

#3791 21. 6. 2011

Rybář Martin: Dobrý den,

každé prázdniny rád trávím volný čas na rybnících v Předklášteří (Svratka 7-8a) a v Dolních Loučkách (Loučka 1A). Doposud jsem u vody spíše relaxoval a chytal menší ryby. Tyto prázdniny bych chtěl u vody zažít i trochu větší úspěch. Přál bych si ulovit už i nějakého většího kapříka.

Mohl bych Vás požádat o nějaké rady pro úspěšný rybolov? Které boilies či pelety použít? Měl bych na doporučené nástrahy lovit v hloubkách či spíše na mělčinách? Je nutnost doplnit nástrahu o nějaká aromata, dipy nebo boostery? Máte nějaké zkušenosti s těmito menšími rybníky, které nenabízí kousky ryb nad 80 cm?

Za každou radu budu moc rád =)

Děkuji Martin

Nikl Team

Dobrý den Martine,

tato odpoveď by opět vydala na více než knihu. je opravdu velmi těžké radit našim zákazníkům "univerzální" taktiky na lov.

Lov kaprů je velmi proměnlivá disciplína a i taktika, která Vám fungovala před hodinou může být o chvíli později naprosto neefektivní.

Proto je třeba být u vody stále ve střehu, zkoušet, vymýšlet a snažit se.

Jako jednu z mnoha univerzálních taktik bychomVám doporučili boilie 3XL READY či Noční Můra READY v kombinaci se stjnojmennými pletami, dipem, plovoucím boilies, boostry a podobobně, které slouží k maximálnímu zatraktivnění Vaší nástrahy nebo všech návnad.

Konkrétní lovné místo záleží na výskytu kaprů. Pro začátek vyzkoušejte lovit na více místech a dle reakce kaprů sám uvidíte, kde s chtějí krmit. I vizuální a zvukové projevy kaprů na hladině jsou skvělým pomocníkem při správné lokalizaci.

Pokud by jste se chtěl zaměřit na ty největší kapry v revíru, doporučíme Vám boilie C4 nebo Food Signal prezentované pouze s pár kuličkami okolo... tato taktika není vhodná pro aktivní lov, ale při troše štěstí a trpělivosti (a zejména správné lokalizaci kaprů) by Vám měla pomoci ulovit některou z velkých ryb revíru.

Každopádně Vám doporučíme projít si na našem webu poradnu, články, zprávy od vody a jistě naleznete potřebnou inspiraci.

Přejeme hodně štěstí, Nikl team

Návrat na přehled dotazů