Jaký typ a velikost háčku?

#3804 24. 6. 2011

Petr: Dobrý den, chtěl jsem vás moc poprosit o radu, jaký typ a velikost háčku by jste mi doporučil na dvě 18mm pod sebou a jakou vzdálenost od háčku, protože včera jsem byl na rybách a za 4 hodiny jsem vypotil pět záběrů od pěkných kaprů, kde jeden se mi vypnul u břehu a druhý byl chycený za krajíček, že tak tak držel, zbytek se vypnul na půl cesty, a vzdálenost háčku od boili, tak aby se mi dotýkaly obloučku a délka návazce cca 30 cm.Nevím, kde může být chyba Děkuji za odpověď

Nikl Team

Dobrý den Petře,

volba háčku a vůbec koncové udice vždy záleží na podmínkách, ve kterých lovíte. Vliv má určitě velikost a typ nástrahy, roční období, aktivita ryb, velikost cílových ryb, podloží na kterém chytáte, návazcový materiál atd. atd.

Jako naprosto zásadní chybu ve Vašem návazci vidíme krátkou délku vlasového přívěsu. Osobně NIKDY již několik let nedáváme boilie blíže než zhruba 1cm od háčku. Nástraha i háček potřebují pro správnou funkci dostatek prostoru. Doporučujeme Vám přečíst si tento článek, který by Vám mohl trochu pomoci.

Jsme přesvědčeni, že po prodloužení délky vlasu dostanete do podběráku všechny kapry!

Pokud by ani tato změna nepomohla, doporučíme Vám jiný typ háčku - například některý otevřenější - třeba Centurion 2000 vel. 6 či 8, Wide Gape vel. 6 či 8 a podobně.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů