Podzimní kaprařina

#381 11. 9. 2009

Jaromír Libertín: Vážený Nikl teame,
na jaře jste mi velmi dobře poradili a na Vaše boilies jsem chytil 17 kaprů od 7,9kg do 12,30kg a to při 15 návštěvách u vody.

Dovolte mi Vás tímto požádat o radu.
Budu chtít chytat na malé stojaté lokalitě, kde nebudu schopen zakrmovat stále stejné místo a budu chodit na ryby max. na 5-7 hodin dále bych chtěl střídavě navštěvovat malí říční tok(Ohře), kde naopak budu chytat na stále stjném místě a to formou vpodvečer přijedu na ryby a ráno to balím. Rybolov plánuji až do prvních mrazů.

Napiště mi které boilies doporučujete, jestli je vhodné dokrmovat nějakým partiklem, nebo pokud jsou vhodné nějaké ořechy??

Ještě jsem zapoměl dodat, že všechny mé ryby byly zpět vráceny vodě.

S pozdravem Jaromír Libertín.

Nikl Team

Dobrý den Jaromíre,

předně gratulujeme ke krásným kaprům a jsme rádi, že Vám naše rady pomohli dosáhnout úspěchu.

Na malém stojáku se pro případ krátkých vycházek na podzim snažte především hledat ryby. Mnohem lepší, než dlouhodobé krmení na takovéto lokalitě budou jen cílené, promyšlené vycházky. Zvolte si vhodné boilies – 3XL nebo Mojito v průměru 21mm a na místě, kde předpokládáte krmení ryb jim vnadící trubkou naservírujte cca 2 hrsti boilies. Zkoušejte jak jednoduchou nástrahu, tak panáčka s pomocí plovoucího boilies 3XL.

Také dipy a obalovací těsta Vám zcela určitě dopomůžou k vydráždění krmících se ryb k záběru.

Na říčce, pokud budete chytat na stejném místě se naopak snažte svoje místo stabilně krmit jak to jen bude možné. Je dobré, když si migrující ryby zvyknou na to, že na Vašem místě často najdou nějakou dobrotu… V tomto případě zřejmě budete potřebovat více boilies, proto vyzkoušejte něco levnějšího. RRR Pepper s příchutí Kolínský losos by měl být zcela idaální volbou.

Tady v případě řeky bychom doporučili rozházet na lovném místě dvě hrsky dobře upravených tygřích oříšků. Ty dokáží kapry skvěle zaujmout a pro tento účel mohou být velmi užitečné.

Přejeme hodně zdaru a doufáme, že opět uspějete!

Návrat na přehled dotazů