Barva vlasce

#3829 1. 7. 2011

Tomáš: Dobrý den, na jaře jsem měnil vlasce a místo běžného zeleného vlasce který jsem používal, tak jsem koupil žlutý 0,30mm silný vlasec. Vždy jsem měl plno záběrů jak od malých tak od velkých kaprů, ale od té doby jsem skoro bez záběrů. Kolegům vedle mě přicházejí záběry normálně, jen já jsem třeba 5 dnů a nocí bez záběru a to chytám na to samé boilie, na stejné návazce i na stejném místě kde jsem vždy měl plno záběrů.Je možné, že dokáže žlutý vlasec takhle ovlivnit záběry na Labi? Děkuji

Nikl Team

Dobrý den Tomáši,

popravdě jsme Vaším dotazem mírně zaskočeni. Je pravda, že na některých (obzvláště velmi průzračných) vodách v určité období roku a na určitých místech (zejména v mělčinách) barva vlasce rozhoduje, ale nikdy jsme se nesetkali s tím, aby se tomu dělo v takové míře, jako popisujete.

Dle našeho názoru bude chyba jinde (pravděpodobně v místě, i pár metrů může rozhodovat...), ale nevylučujeme, že i barva vlasce hraje částečnou roli.

Není tedy nic jednoduššího, než vlasce vyměnit a použít co možná nejméně nápadné. Pokud chcete použít opravdu neviditelnou sestavu, doporučíme Vám na posledních například 10m namotat silný Fluorocarbon, který při svých výpravách na Labe používáme velmi rádi.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů